22.şampiyonluğun coşkusu Arnavutköy'de devam etti!

Galatasaray’ın 22. Süper Lig ve 18. Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu Arnavutköy Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin düzenlediği organizasyonla kutlandı.

22.şampiyonluğun coşkusu Arnavutköy'de devam etti!

Şampiyonluk kutlamasına Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli, ultrAslan kurucuları, üyeleri ve çok sayıda taraftar katıldı.

Arnavutköy Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Seyhan Mertoğlu gecenin açılış konuşmasını yaptı.

Davetliler şarkılar ve marşlarla keyifli dakikalar yaşarken, gecenin sonunda yakılan havai fişek ve meşalelerle Arnavutköy sarı kırmızıya boyandı.

Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli, Arnavutköy Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Seyhan Mertoğlu ve Galatasaraylı eski futbolcu Mustafa Kocabey açıklamalarda bulundu.

Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli, “Galatasaraylı olmam, Arnavutköy Galatasaray Taraftarlar Derneği’nin mevcudiyetiyle beraber onlara daha fazla ilgi gösterip, yardımcı olma gayretiyle de elimizden gelen desteği veriyoruz. Arnavutköy için bu gece önemli. Bu tip organizasyonlarla beraber insanların birlik ve beraberliğini devam ettirmek, hem de spora olan sevgi ve aşkı daha da yüceltmek, Fair Play adına da güzel bir olay. İnsanların mutluluğunu, coşkusunu dışa vurmasını sağlamak için güzel bir organizasyon olduğunun kanaatindeyim. Bundan sonra birkaç yıl inşallah şampiyonluk bizim. Ben 60 yaşındayım, doğduğum günden beri Galatasaraylıyım. Türkiye’yi yurt dışında gururla, şerefle temsil eden yegane takım Galatasaray. Buna canı gönülden inanıyorum, tecrübeler de bunu gösteriyor. Diğer takımlar da ellerinden geleni yapıyorlar. Bu konuda en başarılı takım Galatasaray. Bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’dan iyi neticeler bekliyoruz. Bizim için de gurur kaynağı olacak, insanların morallerini artıracak güzel sonuçlar alacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Arnavutköy Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Seyhan Mertoğlu ise, “Bu derneğin kuruluş aşamasına 2015 Haziran ayında başladık. Tamamen faaliyete geçirdiğimizde Veysel arkadaşımız Başkanlık yapıyordu. Biz 25 arkadaş birlikte çıktık yola. Hepimiz burada esnafız. Galatasaray taraftarını sporla buluşturalım, gençlerimizi bir arada toplayalım diye öncülük ettik. Şampiyon olunca da kupalarımızla bir organizasyon düzenleyip, iki kupamızı taraftarlarımızla buluşturalım istedik.” şeklinde konuştu.

''Papen'' lakaplı Galatasaraylı eski futbolcu Mustafa Kocabey de organizasyonla ilgili olarak şunları söyledi:

“22. şampiyonluğumuz tekrar tekrar hayırlı, uğurlu olsun. Aylardır süren şampiyonluk kutlamalarımız devam ediyor. Hakikaten çok anlamlı bir sezon geçirdik. Futbolcularımızın, taraftarlarımızın üst düzey katkılarıyla beraber çok büyük bir şampiyonluk yaşadık. Bunun haklı gururunu da yaşıyoruz. Çok sevdiğim dostlarımla Arnavutköy’de şampiyonluk kutluyoruz. Böyle gecelerin devam etmesi, Galatasaray’ın her zaman şampiyon olması dileğiyle herkese çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu ve gururluyum. Oturmuş olan bir kadromuz var. Fatih hocamız en iyi şekilde yönlendirecektir. Galatasaray takımının yine şampiyon olacağına inanıyorum. Avrupa’daki hedeflerimiz her zaman için çok büyük. Galatasaray demek Avrupa demek. Daha da üst seviyelere çıkacağını düşünüyorum. Galatasaray’ın kuruluş amacı Türk olmayan takımları yenmek. Biz Avrupa takımıyız. Hedefimiz her zaman Avrupa. Giden oyuncularla beraber, yapılan transferlerin çoğu eksik olan yerlere takviye amacıylaydı. Fatih hocamız sezon sonunda bunun planını yaptı. Yapılan transferler hepimizi mutlu ediyor.” (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER