"4.5 milyon euro getir, git"

Galatasaray’da Eren Derdiyok ile birlikte kampa gitmeyeceği söylenen Serdar Aziz ile yollar resmen ayrılıyor.

"4.5 milyon euro getir, git"

Sarı-kırmızılı kulübün 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak dün Serdar Aziz’in menajeri Haluk Canatar ile görüşerek, kendilerine kulüp bulmalarını istedi. Albayrak, Serdar’ı kadroda düşünmediklerini bir kez daha söyledi. Galatasaraylı yönetici, bonservis bedeli olarak 4.5 milyon euro istediklerini dile getirdi.

Futbolcunun sözleşmesinin feshinin söz konusu olmadığı ve sarı-kırmızılı kulübün bu satıştan gelir beklediğinin altı çizildi. Galatasaray ile 1.5 sene daha sözleşmesi bulunan Serdar Aziz’in, şu aşamada yurt dışından bir takıma gitmesinin söz konusu olmadığı belirtildi.

Futbolcu büyük ihtimal ya Türkiye’den bir takıma gidecek ya da Galatasaray’da kalıp parasını almaya devam edecek. Sarı-kırmızılı kulübün Serdar’a 1.5 sene için ödemesi gereken 3 milyon euro bulunuyor.

Tatil zehir oldu

Galatasaray’ın, Fenerbahçe ya da Beşiktaş’a gitmesi konusunda bir kısıtlama yapmadığını söyleyen Canatar, “Serdar Aziz’e tatil zehir oldu. Taraftarların desteği ona bir nebze moral oldu. Bu kararla ilgili Galatasaray’dan bana somut bir sebep söylenmedi” diye konuştu.

Serdar Aziz, 2016-17 sezonu başında Bursaspor’dan transfer edilmiş, bonservisi için yeşil-beyazlılara 4.5 milyon euro ödenmişti. 2.5 sezondur sarı-kırmızılı kulüpte bulunan sarı-kırmızılı futbolcu, yıllık 2 milyon euro garanti parayla oynuyordu. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 02:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER