Adnan Polat'tan flaş açıklamalar! ''Başkan, sözünü tutmalı''

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Adnan Polat, sarı-kırmızılı kulübün gündemine ve geçmişe dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Adnan Polat'tan flaş açıklamalar! ''Başkan, sözünü tutmalı''

Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından Adnan Polat'ın sarı-kırmızılı camiaya dair tespitlerini yazdı:

İşte o yazı:

Galatasaray eski başkanı Adnan Polat'ın davetiyle Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye gittik ve Gül Baba Türbesi'nde yapılan muhteşem restorasyonu gördük. Gül Baba'da yeni yapılan müzede çok değerli eserleri yakından izledik. Akşam yemeğinde masamıza gelen Adnan Polat'la uzun uzun Galatasaray'ı konuştuk. Polat, hem yöneticiliği hem de başkanlığı döneminde medya mensuplarıyla sık sık sohbet yemekleri düzenlerdi. Çünkü Adnan Polat, Galatasaray Başkanlık koltuğuna paraşütle oturmadı. Önce eski başkanlar Alp Yalman ve Özhan Canaydın döneminde mutfakta yöneticilik yaptı. Yani Polat başkanlığa işi öğrenmiş olarak geldi.

Polat'ın 20.45 sloganı Galatasaray'da "Efsane söylem" olarak yer alır. Polat sonrası göreve gelen Galatasaray Başkanları'nın mutfak tecrübesi olmaması, maalesef söylemlerde zaman zaman acemilik yapmalarına neden oluyor. Polat'ın, "Galatasaray raydan çıktı" sözü medyada manşete çıkmıştı. Ancak Polat'ın bana göre asıl önemli sözü şudur: "Şampiyonluğu kenara atarım ama asla Galatasaray duruşunu bozmam. Bir kupa, bir şampiyonluk, Galatasaray ilkelerinden daha önemli değildir. Galatasaray 14 sene şampiyon olmadı ama büyüklüğünden bir şey kaybetmediği gibi değerlerini de korudu..."

CENGİZ SEBEP DEĞİL SONUÇTUR
Galatasaray'ın birlik ve beraberliği kaybettiğini vurgulayan ve kendisinden sonra gelenlerin hep miras yediğini vurgulayan Adnan Polat, camiaya hatta yöneticilere ders olacak şu açıklamayı yaptı: "Galatasaray Başkanı'nın üstüne asla konuşma yapılmaz. Bu alışkanlığın kaybolduğunu görüyorum. Çünkü son sözü hep başkan söyler. Ama başkan da bir söz verdi mi, tutmalıdır. 2011 yılında bana yapılanlar gönlümü kırdı ama asıl Galatasaray Başkanlık makamı zedelendi ve yıprandı. İçimdeki yarayarağmen Galatasaray'a karşı bir kırgınlığım yok..."

Başkan Mustafa Cengiz'e genel kurulda yaptığı alkıştan sonra teşekkür eden Polat, Cengiz'i eleştirenlere yönelik olarak, "Galatasaray'da son yıllarda yaşananlara bakarsak, Mustafa Cengiz sebep değil bir sonuçtur" ifadesini kullandı.

Galatasaray'ın reforma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Polat, "Bizden sonra gelenler miras yediler. Toparlanmak için uzun seneler gerekecek. Günü kurtarmak belki kolay ama geleceği kurtarmak çok zor. Gelen hiçbir başkan geleceği kurtarmak için bir şey yapmadı. Galatasaray gayrimenkulleri de çok ucuza gitti" dedi.

KULÜBÜN ANAYASASI DEĞİŞMELİ
Adnan Polat "Galatasaray'a yeniden başkan olur musunuz?" sorusuna şu cevabı verdi: "Galatasaray'a 11 sene hizmet ettim. Başkanlık için isteğim ve düşüncem yok. Ayrıca Galatasaray'ın anayasasında değişiklik yapıp kapıları açması lazım. Ben sokaktan geçen her insan üye olsun demiyorum. Tüzüğü değiştirmek gerekiyor..."
Galatasaray'ın Devler Ligi'ndeki durumuna da değinen Polat, "Grubu kendimizbelirlesek daha iyisini yapamazdık. Bu turu geçmeliyiz. Kalan maçlarda dilerim başarılı sonuçlar alırız" diye konuştu. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 03:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER