Ahmet Keskinkılıç kimdir, kaç yaşında vefat etti? Ahmet Keskinkılıç hangi futbolcuları yetiştirdi?

Uzun yıllar Galatasaray altyapısında görevde bulunan ve 'Hocaların Hocası' lakabını alan efsane antrenör Ahmet Keskinkılıç 76 yaşında hayatını kaybetti. Galatasaraylı taraftarlar da Ahmet Keskinkılıç'ın hayatını araştırmaya başladı. Peki Ahmet Keskinkılıç kimdir, kaç yaşında vefat etti? Ahmet Keskinkılıç hangi futbolcuları yetiştirdi? İşte ayrıntılar...

Ahmet Keskinkılıç kimdir, kaç yaşında vefat etti? Ahmet Keskinkılıç hangi futbolcuları yetiştirdi?

Son 35 yılda Galatasaray altyapısından yetilen her futbolcuda emeği bulunan Ahmet Keskinkılıç, bir süredir Silivri Devlet Hastanesinde tedavi görüyordu. Keskinkılıç'ın bu sabaha karşı hayatını kaybettiği açıklandı. Ahmet Keskinkılıç 76 yaşında vefat etti.

Ahmet Keskinkılıç kimdir? Galatasaray altyapısından kimleri yetiştirdi?

Ahmet Keskinkılıç 1945 yılında dünyaya geldi. Galatasaray ve Türk futboluna Bülent Korkmaz, Tugay Kerimoğlu, Sabri Sarıoğlu, Emre Belözoğlu, Fatih Akyel, Okan Buruk, Arda Turan, Semih Kaya ve Emre Çolak gibi çok önemli yıldızlar kazandırdı. "Hocaların hocası" lakaplı Ahmet Keskinkılıç son olarak 2000 grubunun Galatasaray'a kazandırılmasında büyük emek harcamıştı. Bu gruptan yetişen Ozan Kabak da ara transfer döneminde Liverpool'a transfer oldu.

Geçen sezon Medipol Başakşehir ile Süper Lig şampiyonluğu yaşayan teknik direktör Okan Buruk, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Florya'nın kapısından girdiğim ilk gün seni tanımıştım ve beni sahaya çıkarıp ilk seçen sendin. Sadece antrenörümüz olarak değil bir mentor olarak da yıllar boyu bizim futbolcu olmamız için büyük emekler verdin. Galatasaray ve futbol dışında başka bir hayatın yoktu. Rahmetli Salih hocamla birlikte benim gibi yüzlerce futbolcu hatta "evlat" yetiştirdiniz. Evlatların da senden hiç kopmadı ve her zaman yanında oldular. Seni hiç unutmayacağız canım hocam. Mekanın cennet olsun."

Yeni Malatyasporlu futbolcu Semih Kaya paylaşımında, "Türk futbolu ve Galatasaray için sayısız değer yetiştiren Ahmet hocamın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Üzerimizde hakkın çok hocam. Mekanın cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Galatasaray altyapısından yetişmiş oyuncular Emre Çolak, Atalay Babacan, Mustafa Kapı, Bartuğ Elmaz ve Yunus Akgün'ün de içinde olduğu birçok oyuncu da üzüntülerini sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER