"Aklıma kötü şeyler ve entrikalar geliyor"

Türkiye gündemine damga vuran penaltı kararında hakem Hüseyin Göçek ile VAR arasındaki konuşma ortaya çıktı.

"Aklıma kötü şeyler ve entrikalar geliyor"

Serdar Aziz’in Skubic’e müdahalesi için Hüseyin Göçek, “Hızlı ve sertçe rakibi bozdu” dedi. VAR’ın başındaki Halis Özkahya ise görüntüleri inceledikten sonra ‘tekrar izle’ uyarısına gerek duymadı.

Sabah Gazetesi Spor Yazarı ve eski FIFA kokartlı hakem Ahmet Çakar, "Eğer bir VAR hakemi bu pozisyonu seyrettiremiyorsa ya o kişi hakem değildir ya da işin içinde başka işler vardır" ifadesini kullandı.

İşte Çakar'ın sözleri:

AKLIMA KÖTÜ ŞEYLER GELİYOR

* Hüseyin Göçek ve VAR hakemi Halis Özkahya'nın arasındaki diyalog gündeme düştü. Siz bu konuşmayı nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Eğer sızdırılan konuşmalar doğruysa olay çok vahim… Aslında beni aralarında ne tür konuşmalar geçtiği de fazla ilgilendirmiyor. Ortada çok vahim, skandal ötesi bir durum var. Pozisyon kesinlikle penaltı değil. Bunun penaltı olmadığını söyleyebilmek için eski hakem ya da eski futbolcu olmak gerekmiyor, bir sporsever bile olaya baktığında Serdar Aziz'in topa atladığını ve topa temas ettiğini görüyor.

Korkunç olan şu; VAR hakemi hangi nedenle Hüseyin Göçek'e "Tekrar seyret" demedi. VAR hakemi şüphede olsa bunu diyecekti ama demedi, diyemedi. İşte burada aklıma kötü şeyler ve entrikalar geliyor. Zira eğer bir VAR hakemi bu pozisyonu seyrettiremiyorsa ya o kişi hakem değildir ya da işin içinde başka işler vardır.

Ahmet Çakar / Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER