Al Nassr'da Galatasaray'ı ilgilendiren önemli gelişme! Diagne...

Diagne'yi transfer etmek isteyen Al Nassr, Spor Bakanlığı tarafından kulüplere sağlanacak olan maddi desteğin ardından görüşmeleri hızlandırdı.

Al Nassr'da Galatasaray'ı ilgilendiren önemli gelişme! Diagne...

Galatasaray'da Diagne'nin Al Nassr'a transferinde sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki sezon kulüplere maddi destek sağlanacağı ve bunun karşılığında kulüplerin de bazı koşulları yerine getirmeleri gerektiği açıklandı. Al Nassr kulübü de bu gelişmenin ardından Diagne transferinde görüşmeleri hızlandırdı. 

Galatasaray'ın 15 milyon euro bonservis bedeli talebi karşılığında 13 milyon euro öneren Al Nassr'ın 14 milyon euro'ya Diagne'yi renklerine bağlaması bekleniyor. Galatasaray yönetimi ise bu noktada Al Nassr'a şart koşarak bonservisin peşin ödenmesini istedi. Bu doğrultuda görüşmeler devam ederken, yeni sezondan itibaren Suudi Arabistan kulüplerine sağlanacak olan maddi destekle birlikte Al Nassr'ın Galatasaray'ın istediği koşullara olumlu yaklaştığı öğrenildi. 

13 milyon euroluk teklife 15 milyon euroluk taleple yanıt veren Galatasaray'ın ise bu transferde birincil olarak bir şartı var. Sarı kırmızılılar, yapan Suudi Arabistan ekibinden bonservis bedelini peşin olarak istedi.  Gomis'in Al Hilal'a transferinde bonservisinin son taksidinin 2 ay gecikmesi nedeniyle Al Nassr'dan Diagne için anlaşılacak bonservisin peşin ödenmesini istedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER