Alan Carvalho transferinde 'iki menajer' detayı!

Forvet transferi için pazar akşamı Dubai'ye giden Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak ve İdari Menajer Şükrü Hanedar dün öğlen elleri boş İstanbul'a döndü.

Alan Carvalho transferinde 'iki menajer' detayı!

Beklentilerin aksine Albayrak-Hanedar ikilisinin yanında Alan Carvalho yoktu! Taraftarlar hayal kırıklığına uğradı. Yönetim, "Futbolcu arayışlarımız sürüyor. Bu süreçte, karşımıza profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri çıkabilmektedir. Yönetimimiz bu engelleri de aşacaktır" açıklamasını yaparken, Alan transferinin gecikmesinin perde arkasında yaşananlar...

Alan'ı G.Saray'a ilk olarak menajer Özkan Doğan ve eski futbolcu Baki Mercimek önerdi. Brezilyalı forvetin Türkiye haklarını alan Doğan-Mercimek ikilisi, Guangzhou Evergrande'ye bonservis ödenmeyeceğini bildirdi ve buna karşılık imza parası talep etti. Ancak sarı-kırmızılı kulüp, Alan transferini Taffarel'e yakın Brezilyalı bir menajerle bitirmeye çalıştı. Bu yüzden süreç uzadı ve menajer kavgaları çıkınca kulübüne 3 milyon Euro bonservis ödenmesi gündeme geldi.

Alan da 3.5 milyon Euro yıllık ücretin yanında 3 milyon Euro imza parası talep edince maliyeti ile Gomis'i bile solladı. Gelen bir diğer iddia ise Dubai'ye giden Özkan Doğan'ın görüşmeler yapıldığı sırada Alan ile arasında kavgaya ramak kalan bir arbede yaşandığı ve transferin bu nedenle bitirilemediği yönünde.

TETTEH VE PATO'DA SONUÇ YOK

Pazarlıkların sürdüğü Alan'ı bu hafta bitirmesi beklenen G.Saray, listedeki diğer iki isim olan Pato ve Tetteh'te ise sonuç alamadı.

Tetteh'te sorun 9 milyon Euro bonserviste direten Sparta Prag. Çin'de 10 milyon dolar kazanan Pato'nun ücretini ödemekte zorlanan Tianjin Quanjian kiralama teklifine açık ancak sambacının maliyetinin karşılanması mümkün gözükmüyor. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER