"Albayrak ve Günay'ın bu konuşmalardan rahatsız olduğunu öğrendim"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in gün içerisinde yaptığı ve yaklaşık 2.5 saat süren toplantısının yankıları sarı-kırmızılı camiada sürmeye devam ediyor. A Spor canlı yayınına bağlanan Levent Tüzemen, gelişmeleri değerlendirdi.

"Albayrak ve Günay'ın bu konuşmalardan rahatsız olduğunu öğrendim"

İşte Levent Tüzemen'in açıklamaları...

"CİDDİ BİR TEPKİ VAR"

"Galatasaray camiası içerisinde başkana karşı ciddi bir tepki var. Son yıllardaki örneklerde, hem Faruk Süren, hem Özhan Canaydın, hem de Ünal Aysal, Fatih Terim'le olan ayrılıklarında bu kadar sert olmamıştı. Laf aralarında işin Terim'e geleceği çok belliydi."

"GALATASARAY ÜSLUBUNUN DIŞINDA"

"Bu süreç içerisinde bu söylemlerde bulunmak ne kadar doğruydu? Siz hocayı tanımıyor muydunuz? Tanıyordunuz. Fatih Terim, içerideki ve dışarıdaki derken isim vermedi. Bu kadar sert konuşmanın bir anlamı yok. "Sen kimsin?" demeye getirdi. Mustafa Cengiz, Galatasaray üslubunun dışında açıklamalar yaptı."

"ALBAYRAK VE GÜNAY KONUŞMALARDAN RAHATSIZ"

"Başkan adayı olmayacağım demesine rağmen toplantı bittikten sonra, "Ben devam edeceğim." Söylemini ortaya atması da çok ilginç. Ya varsınızdır ya da yoksunuzdur. Gelen yönetimler sizin getireceğiniz teknik direktörü istemezse ne olacak? Bu konuşmalardan hem Yusuf Günay'ın hem de Abdürrahim Albayrak'ın rahatsız olduğunu öğrendim."

"NEDEN BAŞKAN OLDUNUZ?"

"Taraftarın kırmızı çizgisi Fatih Terim'dir. Şu an taraftar yönünde büyük bir tepki var. Sosyal medyada etiketler açılmış durumda. Galatasaray Başkanı, bir sorun varsa, Fatih Terim'i odasına çağırır ve konuşuyor. Bunu yapamayacak güce mi sahipsiniz? O zaman neden Galatasaray Başkanı oldunuz?"

"NE ÖZRÜ BEKLİYORSUNUZ?"

"Fatih Terim'le sözleşme uzatmam dedikten sonra devamına bakmamanız lazım. Ne özrü bekliyorsunuz? Çelişkilerle dolu bir açıklama. İlk kez bu kadar sert, Galatasaray yapısına uygun olmayan açıklamalara şahit oldum. Papa örneği söylem olarak hiç yakışmadı. Kimse kusura bakmasın."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER