"Ali Palabıyık'ın bu derbiye atanmasının ne denli yanlış olduğu..."

Fotomaç gazetesi yazarı Serkan Korkmaz, Fenerbahçe - Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

"Ali Palabıyık'ın bu derbiye atanmasının ne denli yanlış olduğu..."

Hakem Ali Palabıyık'ın bu derbiye atanmasının ne denli yanlış olduğu dün geceki performansıyla ortaya çıktı. Pozisyon pozisyon incelersek bu yazıya ayrılan yer yetmeyeceğinden detaya fazla girmek istemiyorum. Ama şunu söylemeden de geçemeyeceğim... Bana göre Fenerbahçe'de Hasan Ali'nin gördüğü kırmızı kart ağır karardı ancak Galatasaray'ın yediği gol öncesi de Feghouli'ye faul vardı. Hakem Palabıyık'ın bu kararlarla maçın sonucunu etkilediği ve kötü yönetim sergilediğini vurgulamak yazım.

* * * 

Müthiş bir ambiyansta çok yüksek tansiyonda oynandı maç. Son dakikaları da nefes kesti. Fatih Terim son dakikalarda 6-0 kaybettiği maçtaki gibi çok büyük riskler aldı fakat ben tek bir hareketini takdire şayan buluyorum.

O da ilk arının bitimiyle Belhanda'yı oyundan almasıydı. Galatasaray, tarihin en kötü Fenerbahçe'sini 10 kişi kalmasına rağmen yenemiyorsa zaten şampiyonluğun da hayal olduğunu bilmeli. Alt sıralardan kuruma mücadelesi veren bir Fenerbahçe, Galatasaray'ın kalibresinden bir takım olmasa da yürekli mücadelesi ile alkışı hak etti.

Serkan Korkmaz / Fotomaç

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER