Almanya'da Galatasaray coşkusu!

Şampiyonluk coşkusu ikinci kez Almanya'da yaşandı. Galatasaray'ın 22. Lig ve 18. Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu Köln Galatasaraylılar Derneği tarafından düzenlenen geceyle kutlandı.

Almanya'da Galatasaray coşkusu!

Geceye, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği Başkanı İbrahim Hatipoğlu, Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, Sarı-Kırmızılı derneklerin Avrupa şubelerinin Başkanları ve çok sayıda taraftarlar katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Köln Galatasaraylılar Derneği Başkanı Yakup Peker, "Çok mutluyuz, çok heyecanlıyız. Bu sene Köln Galatasaraylılar Derneği'nin 22. kuruluş yıldönümü. Ne mutlu ki aynı zamanda da 22. şampiyonluğumuzu kutluyoruz." şeklinde hitap etti.

Yakup Peker'in ardından Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik de kürsüye çıktı. GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes de kürsüde konuşma yapan diğer isimler oldu.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve Köln Galatasaraylılar Derneği Başkanı Yakup Peker, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Recevik, “Türkiye'nin her tarafını geziyoruz. Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle bütün etkinliklere katılmak istiyoruz. Geçen hafta biliyorsun Frankfurt'a geldik, oradan Mannheim şampiyonluk balosuna katılmıştık. Bu akşam da buraya geldim. Başkanımız Yusuf Bey ve Özgür Bey Konya’dalardı. Dilek Hanım ve Banu Hanım Keşan'daydı. Bundan sonra Antalya'dayız. Geçen hafta Antep'te bütün taraftarlarımızla, Genel Kurul Üyelerimizle beraberdik. Şampiyonluğumuzu doya doya kutlamak istiyoruz. Bütün bunların sonucunda Fatih hocamıza, futbolcularımıza, Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyoruz. Galatasaray her gün daha iyiye gidiyor, inşallah 7 Ağustos'ta bir süper kupa finalimiz var. Ankara'ya gideceğiz. İnşallah o kupayı da alacağız. Sezona güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bütün Galatasaraylılara, bütün Almanya'daki dostlara buradan sevgiler selamlar. Valla bakın görüyorsunuz, herkes kupalarla fotoğraf çektiriyor. O kupaya dokunmak başka bir şey herhalde. Bizim için artık çok sıradan olmaya başladı ama bütün bunlar için teknik kadromuza, Fatih hocamıza tekrar teşekkür ediyoruz. Sağ olsun, var olsun. Sayesinde 23'te olacak 24'te olacak, 25'de olacak. 5. yıldızımızı da alacağız, sonrasında Avrupa Kupasını da alacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği Başkanı İbrahim Hatipoğlu da şu şekilde konuştu: “Galatasaray sevgisinin sınır tanımadığına şahitlik ediyoruz hep birlikte. Türkiye'den binlerce kilometre uzakta bu kadar güzel bir toplulukla, Galatasaray sevgisiyle atan kalplerle bir arada olmaktan çok mutluyuz. 22. şampiyonluğumuz çok değerli, çok büyük emekler var, çok büyük bir uğraş sonucu elde edilmiş çok zorlu bir şampiyonluk. Bunu doyasıya kutlamak tüm Galatasaraylıların hakkı, biz de burada bu Galatasaraylı kardeşlerimizle bir arada olmaktan son derece mutluyuz.”

Köln Galatasaraylılar Derneği Başkanı Yakup Peker ise “Çok mutluyuz, çok gururluyuz. Bu yıl bizim derneğimizin 22. kuruluş yıldönümü, ne güzel bir tesadüftür ki 22. şampiyonluğumuzu da burada yaşadık. Bize bu şampiyonluğu yaşatan Sayın Başkanımız Mustafa Cengiz'e, Yönetim Kurulumuza, İmparatorumuz Fatih Terim'e, futbolcularımıza, Galatasaray camiamıza çok çok teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz, inşallah Avrupa’da da başarılı olacağız. Galatasarayımız Türkiye'nin en çok tanınan markalarından biri. Bu mutluluğu da Avrupa’da inşallah önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde de yaşamak istiyoruz. Bu arada bize destek veren başta Başkanımız Mustafa Cengiz'e, buraya gelen Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik’e, GSYİAD Başkanımız İbrahim Hatipoğlu'na teşekkür ediyorum. Her zaman her yerde olan Galatasaray TV'ye teşekkür ediyorum. Bizim sesimizi duyuruyorsunuz. Hepinize çok teşekkür ediyorum, çok sağ olun.” şeklinde konuştu.

Kürsü konuşmalarının ardından Avrupa'nın çeşitli kentlerinden gelen dernek başkanlarına plaket takdim edildi.

Geceye katılanlar 22. Lig ve Türkiye Kupası'ndaki 18. şampiyonluğu şarkı, marş ve tezahüratlarla coşku içinde kutladı.

Canlı müzik eşliğinde geç saatlere kadar devam eden gecede, yönetici ve taraftarlar iki kupayla fotoğraf çektirdi. (Galatasaray.org)

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 02:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER