Araya Arda Turan bile girdi ama... Burak Elmas üçünü de kovdu!

Florya'da 35 yıl görev alan çaycı Vahit Sezgin'in emekliye ayrılması ve iki garsonun işlerine son verilmesi dikkat çekerken, Galatasaray'da yıldız futbolcunun 'bencillik krizine' girmesi ise Fatih Terim'i kızdırdı.

Araya Arda Turan bile girdi ama... Burak Elmas üçünü de kovdu!

Milli ara sonrası sahasında arka arkaya iki maça çıkacak Galatasaray, hem lig hem de Avrupa’da avantaj arayacak. NEF Stadı’nda önce derbide Fenerbahçe’yi konuk edecek Aslan, daha sonra Avrupa Ligi’nde Fransa’nın Marsilya takımını ağırlayacak.

Avrupa Ligi’nde gruptan çıkma şansını büyük ölçüde garantilemek isteyen Fatih Terim ve takımı, Marsilya’yı yenmek isteyecek. Ayrıca ligde de Fenerbahçe’yi devirerek hem rakibini saf dışı bırakma hem de yeniden zirve yarışında güç kazanma şansı gelecek.

9 Kasım’dan itibaren stada taraf alınma oranının yüzde 100’e çıkacak olması da sarı-kırmızılıları daha da güçlendirecek. Bilhassa Fenerbahçe derbisinde stadın tam kapasiteyle dolacak olması Fatih Terim ve öğrencilerine kritik mücadelede psikolojik artı sağlayacak.

Marsilya önünde de stat tam kapasiteyle olacağı için 1 haftalık süreçte sarı-kırmızılı taraftarlar iki önemli maçta tribünde olacak.

Galatasaray ile Bursaspor milli arada hazırlık maçında karşı karşıya gelecek. 13 Kasım Cumartesi günü Florya'da yapılacak karşılaşma saat 14.00'de başlayacak.

Sarı-kırmızılılarda sürpriz ayrılıklar yaşanıyor. Galatasaray’da UEFA Kupası’nın kazanıldığı dönemde de Florya’da görev yapan ve 35 yıldır çalışan çaycı Vahit Sezgin emekliye ayrıldı. Ayrıca garsonlardan Fatih Büyükataman ve Mehmet gibi çalışanlar emekli edildi.

Bu isimlerde tazminat konusunda orta yol bulundu. 3 isim de kırgınlıklarını çevrelerine anlattı. Diğer taraftan idari işlerden sorumlu Taşkın Çakmaklı tazminatsız şekilde kovuldu.

Kaptan Arda Turan’ın çok yakın olduğu Taşkın Çakmaklı’nın çıkarılmaması için çok uğraşmasına rağmen engel olamadığı öğrenildi. Çakmaklı’nın Atina seyahatinde çıkan problemlerden de sorumlu tutulduğu ileri sürüldü. (Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER