Arda Turan'dan Fatih Terim için yeni açıklama! "Yakınındakilerle görüşme fırsatım oldu"

Milli futbolcu Arda Turan, koronavirüs salgını ve bu salgına yakalanan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında açıklamalarda bulundu.

Arda Turan'dan Fatih Terim için yeni açıklama! "Yakınındakilerle görüşme fırsatım oldu"

İşte Arda Turan'ın açıklamaları...

"FATİH HOCA BİZE ÖNCÜ OLDU"

Fatih hocam ile ilgili haberleri aldım, Galatasaray camiasına da çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. O bize her yerde öncü oldu, bu hastalığı yenme konusunda da öncü olacak. Kolay değil ama üstesinden gelecek.

"GAYET İYİ DURUMDA"

Yakınındakilerle görüşme fırsatım oldu, gayet iyi durumda, her zaman olduğu gibi dimdik ayakta. En çok çağrı yapan kendisidir ve evde kalmamızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi bize.

"HER ŞARTTA DEZENFEKTE OLUYORUZ"

Her şartta dezenfekte oluyoruz, elimizde kolonya. Oğlumuz spor yaptırıyor bize. Alışverişi çok kısıtlı hale getirdik. Çıktığımızda da maske ve eldiven kullanıyoruz. Halk olarak bu işin ciddiyetini gerçekten bilmemiz lazım. Bize bir şey olmaz mantalitesinden uzaklaşmamız lazım.

"KENDİMİZİ KARANTİNAYA ALALIM"

Virüs yayılmaz, insan yayar. Bilim insanlarımızın tavsiyelerine uyalım. Olimpiyatlar dahi ertelendi. Önce sağlık, önce insan diyoruz. İnsanlarımız maddi imkansızlıklarını söylüyorlar, çok haklılar ama önce sağlık geliyor. 15 gün - 1 ay evde kalıp, kendimizi karantinaya almamız lazım.

"İSPANYA'DA DA SIKILMIŞLAR AMA..."

İspanya'daki birçok dostumla görüşüyorum, onlar da sokağa çıkma yasağından sıkılmış, zor durumdalar ama olayın ciddiyetinin farkında oldukları için evlerinden spor yapıyorlar.

"ZİNCİRİ KIRMAK LAZIM"

Sağlıkçılar hep uyarıyor, zinciri kırmak lazım. Arkadaşlarımız ev antrenman programlarını da paylaşıyor, ben de burada tanıdığım kondisyonerlerle paylaştım.

"SÜREKLİ UYARIYORUM"

Annem babam da, Aslıhan'ın anne babası da yaşları yüksek olduğu için daha hassas. Evden çıkmıyorlar, sürekli uyarıyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER