"Arda Turan eğer Galatasaray'a gelmek istiyorsa..."

Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Serbest Kürsü'de futbol dünyasında öne çıkan gelişmeleri değerlendirdi.

"Arda Turan eğer Galatasaray'a gelmek istiyorsa..."

Levent Tüzemen'in yorumlarından öne çıkanlar şu şekilde...

"ARDA İÇİN FLORYA BİR ŞANS"

Barcelona'dan Başakşehir'e gelen Arda'nın akıllarda kalan tek olumlu maçı geçen sezon Trabzonspor maçında ortaya koyduğu futboldur. O Arda bırakın Galatasaray'ı bugün bile Barcelona'da oynar. Başekşehir'de fiziksel ve zihinsel olarak kendini toparlayamayan Arda için yetiştiği yuvası Florya yeniden ayağa kalkmak için bir fırsat olabilir.

"ARDA'NIN İHTİYACI VAR"

Arda eğer Galatasaray'a gelmek istiyorsa bir para talebinde bulunmamalıdır ve para koşullarını yönetime bırakmalıdır. Fiziksel olarak güçlenmiş, dirençli bir Arda futbol aklını da yetenekleriyle birleştirebilirse faydalı olur. Bu süreç bence 6 aylık olmalıdır. Arda'nın Galatasaray'da kalıcılığını oynayacağı futbol belirlemelidir. Sonuç; Galatasaray'ın Arda'ya değil, Arda'nın Galatasaray'a ihtiyacı vardır.

"SEÇİME DEĞİL HUZURA VE BİRLİKTELİĞE"

Galatasaray'da hep bir huzursuz kitle vardır. İşleri güçleri önüne gelene muhalefet etmektir. Bu kişiler uzun süredir, "Bazı insanlar kendi başarısızlıklarını örtmek için çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur" felsefesiyle mevcut yönetimi aşağı çekmeye çalışıyorlar. Başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin kulübü kara geçirmeleri, Florya'yı geri almaları ve Galatasaray'ı ekonomik açıdan düzlüğe çıkarmaya çalışmalarından rahatsız oluyorlar. Bunlar kaosla beslendikleri için her yönetimde ortaya çıkıyorlar. Galatasaray'ın seçime değil huzura ve birlikteliğe ihtiyacı var.

"TEK KURTULUŞU SPONSOR"

TFF kulüplerin harcama limitlerini %30'dan %40'a çıkardığında başta Trabzonspor olmak üzere birçok kulüp "Biz artış istemiyoruz" diye tepki koymuştu. TFF de tepkiler sonucunda geri adım atıp %10'luk artışı geri çekti. O dönemde Bir bankanın üst düzey bir yöneticisi bana şunları söyledi: "%10'luk artış sadace Başakşehir'e yarar. Fenerbahçe'yi %10'luk artı bile kurtarmaz. Çünkü Fenerbahçe'nin ekonomik yapısına baktığımızda TFF'den transfer yasağı almasının yanı sıra puan silinmesi kaçınılmaz. Fenerbahçe için tek kurtuluş yolu güçlü bir sponspor bulmasıdır."

Levent Tüzemen / Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER