Avrupa basınında Steven Nzonzi yankıları! "Nzonzi'ye sert yumruk"

Steven Nzonzi’nin daha önce formasını giydiği takımda da vukuatı olduğu tespit edildi. 

Avrupa basınında Steven Nzonzi yankıları! "Nzonzi'ye sert yumruk"

Özellikle Sevilla forması giydiği günlerde, disiplin problemi yaratan davranışı şu şekilde:

Teknik adamla sert kapışma

2017-18 sezonunda Sevilla’da, dönemin teknik direktörü Eduardo Berizzo ile kapıştı. Liverpool maçında oynatıldığı pozisyona kızıp hocasıyla sert bir tartışmanın içine girdi. Oyundan alınan futbolcu kadro dışı yaşadı.

O çıktı, Sevilla kendine geldi

İlk yarının sonunda oyundan alınan futbolcu çıktığında Sevilla evindeki maçta 3-0 mağluptu. Nzonzi çıkıp Franco Vazquez oyuna girdikten sonra ikinci yarı İspanyol ekibi üç gol birden atarak skoru eşitleyip, maçı 3-3 berabere bitirdi. Sonrasında disiplinel sebeplerden 5 maç kadro dışı kaldı.

Roma'da takımla kontrole girmedi

Nzonzi bu sezon başı Roma’da transferi ile ilgili sıkıntılı günler yaşadı. Sezon öncesi çalışmalarda takımla birlikte sağlık taramasına katılmayan futbolcunun disiplinsiz davrandığı belirtilse de geç katıldığı sağlık testine sonradan kulübün onay verdiği ortaya çıktı.

Avrupa büyük ilgi gösterdi

Steven Nzonzi’nin Galatasaray’da kadro dışı bırakılması ülkesi Fransa, son olarak top koşturduğu İtalya ve daha öncesinde ter döktüğü İspanya başta olmak üzere, Avrupa’nın pek çok ülkesinde yankı uyandırdı.

Başlıklar şöyle:

Sports.fr: İşler Nzonzi için kötü gidiyor. Disiplinsiz davranışlar kadro dışı bırakılmasının sebebi olarak gösteriliyor.

L’Equipe (Fransa): Fransa'nın dünya şampiyonu kadrosunda yer alan Nzonzi, Galatasaray'da kadro dışı kaldı.

'Kaos' 

Pagine Romaniste (İtalya): Nzonzi’de kaos! Disiplinel sebeplerle süresiz kadro dışı bırakıldı.

'Nzonzi'ye sert yumruk' 

Numero Diez (İtalya): Nzonzi’ye sert yumruk. 2018’de kariyerinin zirvesine ulaşıp dünya şampiyonu olan N’Zonzi, bu sene tam bir gerilemeyi yaşıyor. AS Diario (İspanya): Nzonzi, Galatasaray’da disiplinel sebeplerden kadro dışı bırakıldı.

(Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER