Ayrılmasına onay çıktı! İspanya'dan Galatasaray'a...

Muslera'nın sakatlığı nedeniyle yeni sezon için kaleci transferi yapmayı planlayan Galatasaray'da gündeme son olarak İspanyol ekibi Athletic Bilbao'da forma giyen Herrerin gelmişti.

Ayrılmasına onay çıktı! İspanya'dan Galatasaray'a...

Fernando Muslera'nın sakatlığının ardından yeni bir kaleci arayışına giren Galatasaray, birçok ismi gündemine alırken, bu isimlerin son halkası Herrerin olmuştu.

Bonservisi Athletic Bilbao'da bulunan Herrerin için kulübün Sportif Direkötü Rafael Alkorta konuştu.

Alkorta, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Şu anda düşünmemiz gereken şey, oyuncumuz için bir teklif geldiğinde ayrılığını kolaylaştırabilmek. Onunla konuştum ve dediğim ki, 'Bir yıllık sözleşmen daha var ve sen rekabetçi bir kalecisin.' Bir teklif gelmediği sürece kalabilir. Sözleşmesinde ayrılığı için yazan madde belli. Çok iyi bir kaleci ve piyasa değeri yüksek. Umarım onu iyi bir kulüp alır. Tabii bu teklif her iki taraf için de uygun olmalı." dedi.

RESMİ TEKLİF VAR MI?
İspanyol basınında yer alan bilgilere göre Herrerin için henüz resmi bir teklif yok ancak gelindiği taktirde Bilbaolu yöneticiler bunu kabul edecek.

IAGO HERRERIN KİMDİR? 

Bilbao altyapısından yetişen ve 2012 yılından beri A takımda yer alan Iago Herrerin, bu sezon 9 maçta görev yaptı. 32 yaşındaki İspanyol eldiven, kariyerinde daha önce Atletico Madrid B, Leganes ve Numancia formaları giyerken, toplamda  237 maçta görev yaptı.  (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER