"Babel, onlar kadar hızlı değil ama çok daha usta ve bitirici vuruşlara sahip"

Sabah gazetesi yazarlarından Bülent Timurlenk, Galatasaray'ın transfer gündemini değerlendirdi.

"Babel, onlar kadar hızlı değil ama çok daha usta ve bitirici vuruşlara sahip"

Galatasaray, kulübesi için önemli isimler aldı. 11 için de Babel'i transfer etti. Ama taraftarlar büyük ve önemli isimler bekliyor. Fernando'nun gidişi büyük eksiklik olarak görülüyor. Bu süreci nasıl görüyorsunuz?

Transfer döneminde bir takımın omurgasına bakacaksınız önce. Galatasaray'da kaleci, stoper sorunu yok, santraforu üzerinde soru işareti var, 10 numarası belli. Geriye, giden Fernando kalıyor. Banega'ya teklif yaptılar, Arjantinli gelmek istese 'Gidin, Sevilla ile masaya oturun' derdi. Transfer bazen basittir. Fernando, teklif alınca gitmek istedi ve kulüpler anlaştı. Galatasaray, sol kanadında genç ve gelişime açık adamlarla oynadı son yıllarda. Bruma, Rodrigues ve Onyekuru... Babel, onlar kadar hızlı değil ama çok daha usta ve bitirici vuruşlara sahip. "5 futbolcu alınmış, taraftar büyük transferler istiyor" meselesine gelince "Varsa paranız alırsınız." Sosyal medyadaki taraftarın yapısıyla tribündeki taraftar farklı. Galatasaray son iki sezonda şampiyon olmuş, bu sezon kulübesini güçlendirmiş, eksiklerin elbette ki Terim de farkında. Bu devirde paran yoksa transfer kampa yetişmiyor. Eylül başına kadar Avrupa'nın büyüklerindeki kadro değişimini gözlemliyor ve fırsat transferi kovalıyorsun.

Mbaye Diagne gidecek mi kalacak mı? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Galatasaray aynı hataya düşmemeli!

Galatasaray yönetimi de teknik kadro da Diagne'nin karakter yapısını Florya'ya geldikten sonra öğrenmediler. Futbol dünyasındaki herkes onun "arıza" futbolcu kategorisinde olduğunu biliyordu. Bir futbolcunun müzmin sakatlığı ya da iflah olmayan bir gece hayatı yoksa geriye kalan her şeyi düzeltebilirsiniz. Gariplik 6 ay önce gelen adamın sosyal medyasına binlerce insanın "Defol git" yazması. Sanki o gidince Agüero mu gelecek? Vedat dışında Galatasaray ile adı anılan bir santrafor duydunuz mu? Mutlaka Florya'da bir liste vardır ama Banega'da Dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan olup Fernando'yu kaybeden Galatasaray, Diagne'de aynı hataya düşmemeli. Bir taliplisi varsa elbette satılır ama "Defol git" diyenler Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilecek marka santraforların listesini versin, yanında fiyatları da yazsın lütfen.

Bülent Timurlenk / Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER