"Bana göre bu derbinin kilit noktası..."

Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında bu akşam Beşiktaş ile Galatasaray karşı karşıya gelecek.

"Bana göre bu derbinin kilit noktası..."

Vodafone Park Stadı'nda oynanacak maç öncesi beIN Sports yorumcusu Tugay Kerimoğlu derbiyi değerlendirdi.

İşte Kerimoğlu'nun derbiye dair görüşleri;

"OYUNCULAR FEDAKARLIK YAPMAK ZORUNDA"

"Mevcut kadronun neler yapacağını daha önce görmüştük. Üçlü sistemden bir anda dörtlüye dönüyorsun. Risk alayım mantığı da yok. Hocanın eli şu anda bağlı. Oyuncuların bakış açısı çok önemli. Derbinin havası çok farklıdır. Farklı bir dünyadır. Oyuncu fedakarlık yapar, yapmak zorunda. Bunun bir eğlence olduğunu da unutmamak gerek."

"SON DÖNEMLERDE SORUNLAR BÜYÜTÜLDÜ"

"Biz derbi oynadığımızda çok ciddi sıkıntılar yoktu. Son dönemlerde ise sorunlar büyütüldü. Biz Türk futbolunda neyi konuşacağız? Derbiyi mi, cezaları mı? Futbol güzel eğlence."

"SAHADA NE YAPMASI GEREKTİĞİNİ BİLEN BİR GALATASARAY OLACAK"

"Galatasaray'ı bu kadar eksikle Beşiktaş bir daha yakalayamaz. Maça sadece Beşiktaş açısından bakmamak gerek. Sahada, ne yapması gerektiğini bilen bir Galatasaray olacak diye düşünüyorum."

"KİLİT NOKTA ORTA SAHA"

"Böyle derbilerde sakin kalmak zorundasın. Eğer kendini kontrol edemezsen sahada eksik kalırsın. Bana göre kilit nokta orta saha. Fernando-Selçuk ikilisi. Oyun disiplini önemli. Bu oyuncu grubunu yönlendirecek iki kişi var, Selçuk ve Fernando. Zincirler birbirine bağlı olmalı. Bu olmazsa olmaz. Karşı tarafta da etkili silahların olduğunu unutmamak gerekiyor."

"BEŞİKTAŞ BASKILI BAŞLAYACAKTIR"

"Galatasaray üçüncü sırada, Beşiktaş ise daha geride. Beşiktaş, 3 puanı isteyecektir. Beşiktaş'ın baskılı başlayacağı kesin. Oyuna hükmedeyim, Galatasaray'ın eksikleri var, fırsata çevireyim diyecektir. Fakat; oyunu hafife almaması gerekiyor."

"DERBİLERİN FAVORİSİ YOKTUR"

"Derbilerin favorisi hiçbir zaman yoktur. Bize sokakta, "Derbi ne olur?" diye soruyorlar. Biz bilmiyoruz ki ne olacağını. İyi ki de bilmiyoruz."

"HEMEN MAÇA BAŞLAMAK İSTERDİM"

"Galatasaray'ın antrenmanını gördükten sonra, hemen maça başlamak isterdim. Ortam çok güzeldi. Seyirci ve oyuncu bütünleşmesinin en iyi örneği. Bu hazırlıktır.  İlk günden son güne kadar Galatasaray taraftarları sorun yaratmadı. Oyuncusu ve yöneticisine tepki göstermiyor. Kriz yönetiminde Galatasaray taraftarı örnek olmuştur. Keşke yaşım 20 olsa da ben de öyle ortamda maça çıksam."

"BEŞİKTAŞ, BELLİ BİR DAKİKADAN SONRA YORGUN OLACAKTIR"

"Oyuncunun formu ve devamlılığı çok önemlidir. Derbilerin istatistiği mi, oyuncunun o günkü derbiye ne kadar konsantre olduğu mu? Maçtan sonraki istatistiğini konuşmak gerek. İkili mücadele ve topa sahip olmaya dikkat ediyorum. Adamı mı kovalamak, yoksa topu kazanıp rakibi mi koşturup yormak? Beşiktaş belli bir dakikadan sonra yorgun olacaktır."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER