"Bana kalırsa maçın favorisi..."

Sabah Gazetesi Spor Yazarı Murat Özbostan, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

"Bana kalırsa maçın favorisi..."

Sözüm futbolculara; hakeme yardımcı olun

Birçok otorite derbinin keyifsiz ve kısır geçmeye aday olduğunu söylüyor. Ne olursa olsun, sonuçta Galatasaray ve Fenerbahçe maçları düdüğün çalmasıyla beraber büyük bir heyecan fırtınası yaratır. Kaliteye dair endişeler tek başına heyecana ket vurmaz, düdük çaldığında herkes maçın içine girer. Ben bugün de öyle olacağını düşünüyorum. Maçta güzel goller, güzel hareketler izleyeceğiniz, bittiğinde futbol konuşacağımız bir derbi görmek en büyük arzum.

Geçmişte çok kötü şeyler yaşadığımız zamanlar oldu. Bugün inşallah benzerlerine tanık olmayız. Zaten öyle bir ortam da yok. Galatasaray yönetiminin Fenerbahçeli yöneticileri yemeğe davet etmesi büyük bir jest... Bugün de protokolde Mustafa Cengiz ile Ali Koç'u yan yana görmeyi çok istiyorum.

Sahadaki 22 oyuncuya büyük iş düşüyor. Hakem Fırat Aydınus'a yardımcı olun. İzin verin hakeme, işini yapsın. Elbette ki tartışmalı anlar, pozisyonlar olacaktır. Artık VAR da var.

Bana kalırsa maçın favorisi Galatasaray. 50 bin taraftarın coşkusu, oyuncuları ateşleyecektir. Fenerbahçe için en iyi sonuç beraberlik olur.

Murat Özbostan / Sabah

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER