Banega, Messi'ye futbolu bıraktıracaktı!

Galatasaray’ın imza attırmaya yaklaştığı Ever Banega’nın hikayesi dikkat çekiyor.

Banega, Messi'ye futbolu bıraktıracaktı!

Galatasaray’ın imza attırmaya yaklaştığı Ever Banega’nın ilginç bir hikayesi var... Rosario doğumlu Banega futbola Alianza Futbol Okulu'nda başladı. Alianza’nın en önemli rakibi ise o dönemde Messi’nin formasını giydiği Grandoli Futbol Okulu’ydu.

İki oyuncu alt yaş kategorisinde birkaç kez karşı karşıya gelirken Banega’nın takımı Alianza, her seferinden Messi’nin Grandoli takımına üstünlük kurdu. Messi o günleri, ''Grandoli’den ayrılmasaydım Banega’nın yeteneklerinin altında ezildiğim için futbolu bırakacaktım'' sözleriyle anlatmıştı.

Banega'ya Feghouli'nin şartları önerildi

Sevilla’da yılda 2 milyon 750 bin Euro kazanan Ever Banega’ya Galatasaray, Sofiane Feghouli’nin şartlarını önerdi. 3.8 milyon Euro, 500 bin Euro şampiyonluk primi. 4 bin euro puan başı prim. 

Bu arada Galatasaray’a transfer olacağı iddia edilen Banega yakın arkadaşı Iago Aspas’ın düğününe katıldı.

Banega, Terim'in yeni Hagi ve Sneijder'i olacak

Banega’nın transferinin sonuçlanması durumunda Fatih Terim, Belhanda’yı 8 numaraya kaydıracak. Banega ise 10 numara oynayacak. Arjantinli oyuncuyu tecrübeli teknik adam, Hagi ve Sneijder gibi kullanacak. 

Galatasaray, Simonian'la daha önce 3 kez anlaşamamıştı

Galatasaray daha önce Lucho Gonzales, Ricky Alvarez ve Javier Pastore için 3 kez Galatasaray’la masaya oturduğu Ermeni asıllı Arjantinli menajer Simonian’la bu kez de Ever Banega için masada. Üç Arjantinli oyuncunun transferinde de Galatasaray’a zorluk çıkaran Simonian’la Galatasaray daha önce hiç anlaşamamıştı. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 01:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER