"Başakşehir konu olunca bilmediğimiz bazı aktörler de devreye girebilir"

Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

"Başakşehir konu olunca bilmediğimiz bazı aktörler de devreye girebilir"

Duygun Yarsuvat'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Başakşehir'le aramızda 6 puan fark var. Galatasaray'ın maç kaybedeceğini düşünmüyorum. Sonuçları takımlar belirleyecek. Galatasaray'ın amacı Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılmak olmalı. Bu kupayı 22. kez kazanmak. Eğer Başakşehir bu 6 puanı kaybederse şartlar eşit olabilir. Başakşehir konu olunca bilmediğimiz bazı aktörler de devreye girebilir. Hakemlerin kullandığı inisiyatifler Başakşehir'in lehine oluyor.

Mustafa Cengiz seçime girebilecek mi?

Tedbir kararı kalırsa yürütme duruyor ve Mustafa Cengiz seçime girebilir. Bu yüzden tedbir kararı almak istiyorlar. Ben takımımın her ortamda galip gelmesini isterim. Bunu hakemlere bağlamak istemiyorum. Fatih Terim haklarının yendiğini düşünüyor ama söylemeyebilir. Çünkü ceza alabilir. Galatasaraylı futbolcular hakemleri de yenmek zorundadır.

Galatasaray seçime gidecek mi?

Galatasaray'ın seçime gitmesini istiyoruz. Tüzük de böyle söylüyor. Hakim karar verecek. Biz bu konuda tarafsız oluyoruz, davadan ne çıkarsa onu uygulayacağız. Tedbir kararı kalırsa yürütme duruyor ve Mustafa Cengiz seçime girebilir. Bu yüzden tedbir kararı almak istiyorlar. Galatasaray'ın içindeki kurullar, Galatasaray'ı kontrol ediyor. Bunlar olmazsa Galatasaray zaten olamaz. Bu kurullar olacak, herkes kendi görüşünü söyleyecek. Galatasaray'ın problemlerini zaten Galatasaray içinde çözüyoruz. Ama bunun dışında kapalı kapılar ardında bunu gerçekleştirmek uygun düşmez.

Fatih Terim'e cevap verdi

Fatih Terim de böyle insan değildir. Biz kulübün idaresinin normal bir şekilde gitmediğini söylememiz lazım. Eleştiriler doğru yolu gösteren eleştiriler. 'Ben kulüp başkanı oldum, her şeyi yaparım' demek doğru değil. Fatih Terim Galatasaray genel kurulu üyesi olduğu için konuşma hakkına sahiptir. Kulüp üyesi olarak gelip konuşabilir, herhangi bir zararı yok. Divanda ona ait bir gündem yapalım, gelip konuşsun. Teknik direktör olması konuşmasına engel değil.

Fatih Terim neler söylemişti?

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, genel kurulda yaşananları eleştirdi.

Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde: 

Bu iş böyle gitmez. Sadece kendi kulübüm için değil. Her kulüp önce bütün dinamikleriyle kendi içerisinde oturup durumu samimi ve ciddi bir şekilde tartışmalıdır. Galatasaray bu problemleri kendi içinde konuşuyorsa niye başkası bilsin? Naklen yayın nedir yani. Galatasaray kendi meselelerini kendi içinde konuşmalıdır. O zaman konuşma sayısı da azalır. Kimse evine ‘televizyonda beni gör’ diye randevu da vermez. Son dönemde borçsuzluk kağıtları trend oldu. O başkan ve yönetimlerin de bir halini görün. Bunu yetiştirmek kolay değil. Her ay 7-8 milyon Euro’ya ihtiyacınız var. Böyle büyük kulüpler küçülerek büyüyemez. Onun için bir formül bulmak zorundasınız. Birbirimizi idare etme zamanı geçti. Kendi kulübüm adına söylüyorum, her şeyi paylaşmak lazım. Teknik adamlık şapkam olmasaydı genel kurulda 10 dakika konuşmayı çok isterdim. Şablonlar çok güzel ama işin gerçeği şudur; böyle gitmez. Yoksa Avrupa ve dünya ile makas gitgide açılacaktır. Kongrelerin naklen yayınlanmasına tepki gösteren Terim’in, “Galatasaray problemleri kendi içinde konuşuyorsa niye başkası bilsin? Naklen yayın nedir yani. O zaman konuşma sayısı da azalır. Kimse evine ‘televizyonda beni gör’ diye randevu da vermez” diyerek hedef aldığı bazı isimlerin, bu sözlerden rahatsızlık duyduğu ve bir sonraki Divan Kurulu’nda bu konunun gündeme getirileceği öğrenildi. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER