Başkan Cengiz adaylığını duyurdu! "Yine kazanacağım"

Cengiz, kongre kararını mahkemeye taşıyacak. Tedbir koydurursa aday olacak. Yakın çevresine şöyle duyurdu: "Yine kazanacağım"

Başkan Cengiz adaylığını duyurdu! "Yine kazanacağım"

Galatasaray'da Mali Genel Kurul başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin idari yönden ibra edilmemesiyle sona erdi ancak yönetim kanatı pes etmiyor.

Mustafa Cengiz "Emanetiniz emin ellerde" diyerek sonucu mahkemeye taşıyacağını söylemişti. Bunun için de Divan heyetinin, incelemelerini tamamlamasını bekliyordu.

Metin Sinan Aslan başkanlığındaki heyet, 250 sayfalık konuşmaları ve oy sayımı sırasındaki görüntüleri inceledi. Hukuki yönden bir usulsüzlük olmadığını belirtti. Bu da tüzüğe göre 1 ay içinde Mustafa Cengiz'in seçim kararı alması demek. Karara şerh koyduran Cengiz de yol haritasını yavaş yavaş belirliyor. Cengiz, mahkemeden tedbir kararı çıkarabilirse yeniden yapılacak seçimde aday olabiliyor.

Arkasında büyük destek olduğunu belirterek de yakın çevresine "Yine kazanacağım" dediği öğrenildi.

ŞERH KOYDURMUŞTU

İbra oylamasından sonra karara itiraz eden Mustafa Cengiz, divan kurulu kararına şerh koymuştu. Böylece mahkeme yolunu açık bırakmıştı.

Tutanakların teslim alınmasıyla birlikte yasal süreç de işlemeye başlayacak. İbrasızlık mahkemeye taşınacak ve sonucu beklenecek.

YÖNETİM: "BU İŞ BİTMEDİ"

Mustafa Cengiz gibi yönetimi de seçime girmeleri halinde rahat kazanacaklarını düşünüyor. Kendilerine Mali Genel Kurul'da haksızlık yapıldığını savunan mevcut idareciler "Seçime girebilsek yeter. Yine biz kazanırız. Çünkü camiadan büyük bir destek var. Devam etmemiz isteniyor" ifadelerini kullandılar.

MUHALEFET İSE BEKLEYİŞTE

Cimbom'da muhalif kesim de mahkeme kararını bekliyor. Muhalifler tek aday altında güçlü bir yönetim oluşturmayı planlıyor. Adnan Öztürk, Burak Elmas, Ebru Köksal gibi ağır topların yeni yönetimde yer alması bekleniyor. Kulüp başkanlığı için Eşref Hamamcıoğlu adı ön plana çıkıyor. (Fotomaç)

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 01:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER