"Başkan Cengiz istifa ederse, Fatih Terim görevini bırakırsa; taraftar bu insanlara kulübü bırakmaz"

Milliyet Gazetesi köşe yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

"Başkan Cengiz istifa ederse, Fatih Terim görevini bırakırsa; taraftar bu insanlara kulübü bırakmaz"

İnanın aklım almıyor. Galatasaray’da yaşananlara bakın. Bir anda karmakarışık oldu. Herkes gücü yettiği kadar yükleniyor kulübe. Ama esnese de bu büyük camiaya hiçbir şey olmaz. Fatih Terim’den ne istiyorlar bilmiyorum. Galatasaray’a 21 kupa kazandırmış. Son iki yılın şampiyon takımının teknik direktörü.

Efendim, şu anda takım iyi değilmiş. Olabilir. Liderle arasında sadece 4 puan fark var. Geçen sezon hatırlıyorum bitime 6 hafta kala herkes Başakşehir’i şampiyon ilan ediyordu. Sarı-kırmızılılar 9 puan geriden gelip kupayı kaldırdı. Samimi olarak söylüyorum ben insanların iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Herkesin ağzından çıkan kelimelere dikkat etmesi lazım. En önemlisi de Fatih Terim bütün sinerjisini saha içine vermeli.

Bu sahanın dışına çıktığı zaman herkes etkileniyor. Buna hiç gerek yok. Sorunlardan hocanın kendisi de zarar görüyor, bir sürü dedikodular ortada dolaşıyor. Kimi doğru kimi yanlış. Yaşananlar da Terim’i çileden çıkarıyor. Burada her şeyden önemlisi futbol takımı. Bakın ortada kötü bir tablo yokken divan kurulu bile bunu fırsat bilip çok ağır ithamlarda bulunuyor. Her zaman söylediğim gibi yine söyleyeceğim... Divan kurulu babadır. Kulübün senatosudur. Yapıcıdır, birleştiricidir... Bilhassa Fenerbahçe’de bu böyle. Galatasaray’da ise sadece ve sadece eleştiri yapıyorlar. Hiçbir konuda yönetime ya da takıma yardımcı olmuyorlar. Düşünebiliyor musunuz, kendi takımları iki sezondur şampiyon. Buna rağmen Trabzonspor’u mikrofonlarda yere göğe koyamayıp övgüler yağdıranlar var. Hem ayıp, hem de yazık...Her zaman olduğu gibi Mustafa Cengiz’i de istifaya çağrıyorlar. Peki Cengiz istifa ederse ardından ürettikleri bir projeleri var mı ya da bugüne kadar Galatasaray için ellerini taşın altına sokan bir kişi var mı?

Artık bu tür polemiklerden, tehditlerden sıkıldık. Sevabıyla, hatasıyla başkan kulübü gayet güzel götürüyor. Ufak tefek problemler olsa da halledilmeyecek sorunlar değil. Başkan Cengiz istifa ederse, Fatih Terim görevini bırakırsa, taraftar inanın bu insanlara kulübü bırakmaz. Birlik beraberlik sağlanmazsa başarının gelmesi mümkün değil. Bunun için de en büyük çabayı başkan Cengiz göstermeli. Dursun Özbek evet kulübe en çok zarar veren isim. Ama ne olursa olsun alacağı varsa hiç kimseye şov yaptırmadan bu problemi taksitlere bağlayıp çözebilirler.

Kulüple, takımla ilgili yanlış bir haber çıktığı zaman Türkiye’nin en büyük internet sitesi Galatasaray’da. Buradan tekzip verilip o haberin doğru olmadığı deklare edilebilir. Bu böyle yapılırsa bazı problemler aşılabilir. Hiç olmazsa kulüp yıpranmaz.

Osman Şenher / Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER