Başkan Cengiz, Minik Aslan Duhan Emir'i ağırladı!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda yaşadığı olay sonrasında 6 yaşındaki Duhan Emir'i ağırladı.

Başkan Cengiz, Minik Aslan Duhan Emir'i ağırladı!

Okul gezisi kapsamında gittiği Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda yaşadığı olay sonrasında gündem olan minik Galatasaraylı Duhan Emir, Galatasaray'ın Başakşehir ile oynayacağı Süper Lig'in 33. hafta mücadelesi öncesinde Sar kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay ve yönetim kurulu üyeleri Mahmut Recevik ve Özgür Savaş Özüdoğru ile bir araya geldi.

Duhan Emir'i ve ailesini ofisinde ağırlayan Başkan Mustafa Cengiz, Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulundu.

Başkan Cengiz, yaptığı açıklamada;"Toplumsal bütün düşüncelerde, ki Galatasaray da bir sivil toplum örgütüdür, bütün hareketler aidiyet ve sahiplenme ile kaynaklanır. Burada bizim gösterdiğimiz bu küçük çocuğa sahip olduğu duyguyu bizim sahiplenmemiz. Rakip camialar da bizim saygı duyduğumuz, çocuklarını sevdiğimiz bir olgu. Türkiye'de ayrı ayrı kulüplerin olma nedeni ne dini ne siyasi ne tarikatlar ne ırksal ne coğrafik bir temele dayanmamaktadır. Aynı aile içerisinde biri bir takımı, diğeri öbür takımı sevebiliyor. Rakip takım mensupları da bizim anamız, babamız, dayımız, kardeşimiz, yakın arkadaşımız. Sadece renkler farklı, o renklere gönül vermiş. Bunu bir düşmanlığa çevirmek, bunu küçük çocuklar üzerinden ötekileştirmeye çevirmek çok yanlış. Biz böyle şeylerin olmamasını diliyoruz. Bizim stadımıza ya da müzemize gelen her renkten çocuğu üstündeki forma ne olursa olsun herhangi bir provokasyon değilse sevgi, saygı ve muhabbetle karşılaşırız. Ben bütün camialarda da böyle olduğuna inanıyorum ve böyle olmasını da diliyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER