Başkan Cengiz'den flaş açıklamalar! Transfer, Fatih Terim, Gümüşdağ...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu Toplantısı'nda transferler hakkında konuştu.

Başkan Cengiz'den flaş açıklamalar! Transfer, Fatih Terim, Gümüşdağ...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Toplantısı'nda konuşurken transferler konusunda da dikkat çeken ifadeler kullandı.

Mustafa Cengiz mali yapı hakkında da konuşurken, transfer konusunda ilginç cümlüler kullandı.

Transfer konusuna kısaca değinen Cengiz, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın 'bariyer' göndermesine de yanıt verdi ve  ''Hanım transfer yapmadık diye benimle konuşmuyor. Bunu samimi söylüyorum. Dün gece 4.5'ta eve gittim. Son güne kadar neredeydik, ben de bilmiyorum. Bariyer derken engeller oluyor. Şimdi ben rastgele konuşan bir takımın temsilcisi değilim. Biz edebimizi biliriz. Rakip takımlara laf atmayız. Herkes edebine göre davranır'' ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz, Divan Toplantısı'nda bir kez daha kürsüye çıktı ve son olarak ''İnşallah bir forvet alacağız'' dedi.

Mali yapı hakkında da konuşen Cengiz ''Bizim şu anda ödememiz gereken çok yüksek miktarlar var. 3 ayda bir borçsuzluk belgesi alıyoruz. Biriken mali sorunlar var. Devlet kredilendirme yapmıyor. Aldığımız her futbolcunun KAP bildirimini yıllardır yapıyoruz. Rakiplerimiz yapmıyor. Bu bizim ne kadar şeffaf olduğumuzu gösterir. Hesaplarımız çok açık ve devlet de görüyor. Rakiplerimiz arasında en iyi durumda olan biziz. Şükür bize efektif ve reel olarak denetleme sonrasında net kara geçtik. UEFA'nın 2 milyon Euro'luk cezası olmasa bu rakam 15 milyon TL olacaktı. Transferlerle ilgili evet gecikmeler oldu, o konuya girmeyeyim şimdi konu başka'' şeklinde konuştu.

Duygun Yarsuvat'ın 'Şampiyonlar Ligi'nden 1 sene sonra gelecek parayı mali tablolara koymuşlar. Bir mühendislik yapmışlar. Cin olmadan adam çarpmışlar'sözlerine de yanıt veren Cengiz ''Bu lafa çok üzüldüm. Biz denetleniyoruz. Böyle bir şey yapmış olsak bu suçtur'' dedi.

"TRANSFER İÇİN ÖLÜMÜNE ÇALIŞIYORUZ"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bugün düzenlenen sarı kırmızılı kulübün olağanüstü divan kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Transfer dönemini değerlendiren Cengiz, üst üste terslikler olabileceğinin altını çizerken, "İnsan, tavlada olduğu gibi hep yek atabiliyor. Buna ister 'Beceriksizlik', ister 'Basiretsizlik' deyin fakat bütün yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve profesyoneller, ölümüne çalışıyor. Bundan emin olun" dedi.

"TEKNİK HEYET İLE MÜTHİŞ BİR UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ"

Teknik heyet ile her gün, her saat birlikte olduklarını dile getiren Cengiz, "Teknik heyet ile müthiş bir uyum içinde çalışıyoruz. Hiçbir dedikoduya inanmayın. Her gün, her saat beraberiz. Hiç kimse bizi bölmeye, çatıştırmaya çalışmasın. Taraftarımız da iyi niyetli. Bizi eleştirenlere de saygı duyuyorum. Dediklerini dinliyoruz. İnşallah Galatasaray, dünyanın tepesine olan şanlı yürüyüşüne devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 02:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER