Başkan Cengiz'den GS Store'a yapılan saldırıya sert tepki!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, İstiklal Caddesi'ndeki GS Store'a Trabzonsporlu taraftarların saldırısı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Cengiz'den GS Store'a yapılan saldırıya sert tepki!

GSStore’a Trabzonsporlu taraftarlar tarafından yapılan saldırının ardından, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ile birlikte derhal Beyoğlu’ndaki mağazaya giden Başkan Mustafa Cengiz, mağaza çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti ve saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Mustafa Cengiz şu ifadeleri kullandı:

“Benim bu konuda söyleyeceklerim, tabii ki üzgün olduğumuz. Galatasaray Türkiye’nin lafta değil gerçekte en büyük sivil toplum oluşumudur. Galatasaray’ın evine yapılan saldırı Galatasaray’ın kalbine yapılmış sayılır. Biz bunu şiddetle kınıyoruz. Saldıran taraftarların üzerinde Trabzonspor forması olması Galatasaray camiasını daha da derinden yaralamıştır. Biz her zaman Anadolu kulüplerinin yanında olduk, onları hiçbir zaman ayırt etmedik. Onlara haksızlık yapmamaya çalıştık.  Ben klasik söylemleri sevmiyorum. ‘Biz bu yapılanı Trabzonspor camiasına mal edemeyiz’ ya da ‘bunlar 1-2 çapulcudur’ gibi söylemleri yeterli bulmuyorum. Bunlar Patagonya taraftarı değil. Bu eylemi yapanların üstünde bir forma var ben sözü saygı duyduğum Trabzonspor camiasına bırakıyorum. Trabzonspor camiası ve yönetime buna nasıl bir reaksiyon gösterecek. Ben onu merak ediyorum, camiamız da bunu merak ediyor. Trabzonspor buna ne diyor, önemli olan o.

Türkiye’nin içinde bulunduğu zorlu koşullara, içinde bulunduğumuz coğrafi sıkıntılara bakınca bu tip olaylarla Galatasaray’ı tahrik etmek isteyen kim? Kimseye taş atmak istemiyorum ama Galatasaray taraftarı ve camiası hiçbir zaman vandalizme sapmamıştır, sahaya girmemiştir, sahaya girip futbolcu kovalamamıştır, tribünleri parçalamamıştır, sokakları yakmamıştır. Hiçbir zaman sokaklara taşmadı, biz bununla övünüyoruz. Eğer birtakım Türkiye’nin güvenliğini ve huzurunu istemeyen mihraklar, Türkiye’nin en büyük sosyal paydaşı Galatasaray’ı sokağa dökmek istiyorsa bundan vazgeçmelidir. Bu konuda hem taraftarımız hem de devletimiz teyakkuz halinde. Taraftarımız da gördüğünüz gibi sadece demokratik söylemlerle ve demokratik tepkisiyle evine, çalışan kardeşlerine sahip çıkıyor. Çalışan insanlara yapılan bu saldırıyı biz şiddetle kınıyoruz. Trabzonspor camiasının da bu saldırıyı onaylamadığını düşünüyoruz ve gerekli aksiyonu da görmek istiyoruz. Bizi şu ana kadar kimse aramadı. Ancak ben arayacaklarına ve buna yürekten üzüleceklerine inancımı muhafaza etmek istiyorum ve gerekeni yapacaklarına inanıyorum.

Dışarıya çıkan bir kardeşimiz var o da çöp atmaya çıkmış. Bu kardeşimize darbeler var. Çok aşırı olmasa da darbeler var. Biz bir tahrik olup olmadığını da araştırdık. Empati yapıp iki tarafı da dinlemek gerek, acaba bizim tarafımızdan bir tahrik oldu mu diye araştırdık. Gerek Emniyet Güçleri’nin yaptığı gerekse bizim kendi yaptığımız soruşturmada en ufak bir tahrik olmadığını öğrendik. Çok anlamsız ve haksız bir saldırı. Kelimeleri dikkatli kullanmak istiyorum, çünkü karşımızda değerli bir camia olan Trabzonspor camiası var. Husumet ve düşmanlık istemiyoruz. Hiçbir camia ile düşmanlık istemiyoruz ancak hiçbir camiadan da korkumuz yok. Özellikle son aylarda Galatasaray’a karşı gerek futbolun paydaşları içerisinde gerekse birlik içerisinde bilinçli ve sistemli bir saldırı var. Taraftarımız dikkatli olsun, Türkiye’nin emniyet ve huzurunu sağlayanlar dikkatli olsun. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ve polis kardeşlerimize de aldığı aksiyonlar için çok teşekkür ediyorum.

Çalışanlarımızda bir yaralanma yok, sadece çöp dökmeye çıkan arkadaşımız saldırganların arasında kalmış. Ensesine arkadan bazı darbeler almış. Önemli değil, Galatasaray için feda olsun. O arkadaşımız da başka bir şeyin peşinde değil. Bunu yapanların da hukuk kuralları içerisinde cezalandırılacağından herkes emin olsun.”

Mağazada yaklaşık iki saat geçiren Başkan Mustafa Cengiz bir grup Galatasaray taraftarının tezahüratları arasında mağazadan ayrıldı.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 03:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER