Başkanı transferi açıkladı! Galatasaray ve Beşiktaş...

Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig'de tutunamayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, Süper Lig'den Galatasaray ve Beşiktaş'tan teklif alan futbolcuları Taylan Antalyalı'nın transferi ile ilgili konuştu. .

Başkanı transferi açıkladı! Galatasaray ve Beşiktaş...

Spor Toto Süper Lig'e veda eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un kulüp başkanı Hüseyin Üneş, "Yabancı futbolcularımızın maliyeti yüksek. Kadromuzdaki 10 yabancı futbolcumuzdan 5'i ile yollarımızı ayıracağız." dedi.

Üneş, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, mevcut kadrolarının Süper Lig kadrosu olduğunu, kısa süreliğine düştükleri alt ligden tekrar Süper Lig'e döneceklerine inandığını söyledi.

YENİ SEZONDA ÖNCELİKLERİNİN İÇ TRANSFER OLDUĞUNU, BU DOĞRULTUDA ÇALIŞTIKLARINI DİLE GETİREN ÜNEŞ, ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

"Futbolcularımızın hemen hemen hepsinin sözleşmesi devam ediyor. İbrahim Akdağ, Hakan Arslan ve Scuk bizimle devam edecek. Yabancı futbolcularımızın maliyeti yüksek. Kadromuzdaki 10 yabancı futbolcumuzdan 5'i ile yollarımızı ayıracağız. Kalecimiz İbrahim Sehic, ısrarla tutmak istediğimiz bir futbolcumuz. Milli kaleci, iyi bir sezon geçirdi. Kendisini hem Süper Lig hem de yurt dışından arayıp transferini soruyorlar. Onunla ilgili sözlü olarak yetkililerden teklifler geldi. Aksilik olmazsa takımda tutmak istiyoruz."

"TAYLAN ANTALYALI BEŞİKTAŞ İLE GÖRÜŞTÜ"

Üneş, futbolcuları Taylan Antalyalı ile transfer süreciyle ilgili görüşme yaptıklarını anlatarak, "Kendisi bize geldi ve 'Ben Erzurumsporlu Taylan Antalyalı'yım. Eğer bugün beni Galatasaray, Beşiktaş veya diğer kulüpler transfer listesine aldıysa bu, Erzurumspor sayesinde oldu. Eğer ben gideceksem takımıma para kazandırmadan gitmeyeceğim' dedi." ifadelerini kullandı.

FUTBOLCUNUN BU SÖYLEMLERİNİN KENDİLERİNİ MUTLU ETTİĞİNİ VURGULAYAN ÜNEŞ, ŞUNLARI KAYDETTİ:

"Çok da iyi bir sezon geçirdi. Galatasaray ve birçok kulüp kendisini yakından takip ediyor. Bizi de arayanlar oldu bu anlamda. Kendisi için 3 milyon avro transfer rakamı belirledik. Futbolcuya görüşme yapması için izin verdik. Menajeriyle Beşiktaş ile görüştü ama Beşiktaş'tan bize resmi veya gayriresmi bir dönüş olmadı. Hem büyük kulüpler hem Anadolu takımları ısrarla kadrolarına katmak istiyor. Biz futbolcunun kariyerini de düşüneceğiz ama kulübümüzün menfaatlerini de ön planda tutarak hem kulübümüz hem de Taylan için en doğru kararı hep beraber veririz."

.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 03:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER