"Beklenen transferlerin olmaması halinde Fatih Terim..."

Milliyet Gazetesi yazarlarından Bilal Meşe, Galatasaray'ın transfer gündemi ve İrfan Can konusu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Beklenen transferlerin olmaması halinde Fatih Terim..."

İşte Bilal Meşe'nin sözleri...

"ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARMA PEŞİNDE"

"Rotayı Galatasaray’a çevirelim... Gerçi Aslan’ın da uzun zamandır peşini bırakmıyorum! Ne yapalım, sarı-kırmızılılar her gün, her hafta gündemden düşmüyor! Fatih Terim, nam-ı diğer İmparator, şu sıralarda ‘şapkadan tavşan’ çıkarmaya çalışıyor!"

"TERİM'İN FELSEFESİNİ BİLİRİM"

"Ortada bir gerçek var, elinin altındaki kadro, Terim’in oynatmak istediği futbola asla uygun değil. ‘Durup, dururken, nereden çıkardın’ dediğinizi duyar gibiyim, farkındayım! Evet, Galatasaray’la yollarım hiç kesişmedi, bugüne kadar ben diyeyim bir, siz deyin üç kez antrenmanını izledim. Yani, Florya’nın içini - dışını bilme şansım pek yok! Ancaak Fatih Terim’i çok iyi tanırım, yıllarca A Milli Takım’da birlikte olduk. Onun oyun felsefesine asla uzak değilim."

"BU KADROYLA OLMAZ"

"İmparator’un, teknik kapasitesi yüksek, çok koşan, çok mücadele eden, ofansif özelliği olan ve birlikte hareket eden takım kurgusu vardır. Bu konuda bir milim taviz vermez. Şunu iyi biliyoruz ki mevcut kadro onun isteklerini karşılayabilecek durumda değil. Hoca, buraya kadar elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanarak gelmeye çalıştı. Ama nereye kadar?"

"RAKİPLERİYLE BAŞ EDEMEZ"

"Demem o ki, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile bu tabloda kora - kor mücadele ortaya koyması çok zor. Terim hocamız, transfer istiyor, hatta isimleri de ortaya koydu. Onyekuru tamam, İrfan Can Kahveci adeta ‘cep’ yakıyor. Olur mu, olmaz mı, soru işareti!"

"TAVŞAN DEĞİL ASLAN ÇIKARMALI"

"Beklenen transferlerin olmaması halinde, İmparator Galatasaray’ı yarışın içinde tutmak için ‘şapkadan tavşan’ çıkarmaya devam etmek zorunda kalacak! Hatta tavşan değil, bu kez galiba aslan çıkarması gerekecek!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER