"Belhanda'nın pozisyonunun penaltı olduğunu herkes biliyor, hakem olmana da gerek yok"

NTV'de yayınlanan "Yüzde Yüz Futbol" programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in 7. haftasında oynanan kritik karşılaşlarda yapılan hakem hatalarını değerlendirdi.

"Belhanda'nın pozisyonunun penaltı olduğunu herkes biliyor, hakem olmana da gerek yok"

İşte Dilmen'in açıklamalarından öne çıkanlar...

"BELHANDA'NIN POZİSYONUNUN PENALTI OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR"

"VAR sistemine herhalde ciddi paralar veriyorlardır. Vallahi gerek yok. Türk futbolunda bu kadar rezaletler yaşanmadı. MHK Başkanı 'hakemlerimiz aslan gibidir' diyor, 5 gün sonra hakemin kariyerini bitiriyor. Galatasaray maçında Mariano yumruk mu attı, tokat mı attı bilmiyorum. Belhanda'nın pozisyonunun penaltı olduğunu herkes biliyor. Hakem olmana da gerek yok."

HAKEME SERT TEPKİ

Atiba'nın eline gelen bir penaltı pozisyonu var, penaltı değil bu, pen'yedi'. Fikret bey bile penaltı verir, o kadar penaltı pozisyon. Aldın buradan maçı, buraya verdin. Maçı izleyen insan 3 pozisyonu test eder. Beşiktaş'ın penaltısını verebilirim, ararım, ararım, oyuncu ayağını çekmiş ama sokmasaydı derim, Burak Yılmaz'ın dirseğinde bilmeden yapmış derim ama Atiba'nın penaltısı verilmeyince, art niyetli derim.

"BU SEKTÖRDEKİ İNSANLARA GÜVENMİYORDUM"

Son üç günde olanlar bilerek isteyerektir. Büyük skandal bunlar. Böylesi şeyi üç gündür yaşadığım için büyük üzüntü duyuyorum. Türkiye'de 'VAR'a karşı olan nadir insanlardandım. Bu sektördeki insanlara güvenmiyordum çünkü. Dün ve evvelsi gün yaşadıklarımız, kim bunu yönetiyorsa onun suçudur."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER