"Benfica için kolay gece değil, hatta sezonun en zor gecesi"

Galatasaray ile Benfica arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi mücadelesini öncesi Portekiz O Jogo gazetesi muhabiri Pedro Azevedo, A Spor'a açıklamalarda bulundu.

"Benfica için kolay gece değil, hatta sezonun en zor gecesi"

''MOTİVE OLMUŞ BİR BENFICA OLACAK''

Özellikle yeni teknik direktörü Bruno Lage'nin gelişi ve son maçlarda alınan iyi sonuçlar sonrası Perşembe günü çok iyi motive olmuş bir Benfica olacak.

''DÜNYADA NADİR GÖRÜLEN BİR GALİBİYET''

Lage ile Benfica 9 maçta 8 galibiyet aldı ve önemli bir çıkış yakaladı. Sporting gibi büyük bir rakibe karşı iki kez kazandı. Son Nacional maçını 10-0 kazandı, Portekiz'de tarihi bir sonuç oldu. Dünyada çok nadir görülen bir galibiyet.

''TARAFTARINI HEYECANLANDIRIYOR''

Benfica, kazanam arzusu olan bir takım. Çünkü Bruno Lage, topa hakim olan bir futbolu teşvik ediyor. Bu oyunu taraftarları da çok heyecanlandırıyor.

''JARDEL VE FEJSA SAKAT''

Bu maç için Lage, en güçlü takımını buraya getirmedi. Defans oyuncusu Jardel sakat. Orta sahada Fejsa da yine sakatlıktan dolayı oynamayacak.

''EN ÖNEMLİ SAVUNMA OYUNCUSU YOK''

Takımın en önemli savunma oyuncusu Grimaldo, fiziksel olarak dinlendirilmek için Portekiz'de kaldı. Pizzi ve Jonas da kafilede yer almadı.

''GALATASARAY ZORLU BİR TAKIM OLACAK''

Benfica olumlu bir sonuç arayacak. Sahasında rakiplerine zorluk yaşatan Galatasaray'ın yine zorlu bir takım olacağını düşünüyorum.

''BENFICA İÇİN KOLAY BİR GECE OLMAYACAK''

Onlar da taraftarları tarafından çok iyi desteklenen bir takım. Benfica için kolay bir gece olmayacak. (A Spor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER