Benfica'nın en büyük zaafı! Ligde 10-0 yendiler ama...

Portekiz futbolu uzmanı Tom Kundert, Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda 14 Şubat Perşembe günü karşı karşıya geleceği Benfica’nın son durumunu değerlendirdi.

Benfica'nın en büyük zaafı! Ligde 10-0 yendiler ama...

10-0'lık Nacional galibiyetiyle Avrupa'nın gündemine oturan Benfica, yarın Türk Telekom'da Avrupa Ligi son 32 turunda sahne alacak. G.Saray'a gözdağı veren Portekiz devinin durumunu Portekiz Ligi uzmanı Tom Kundert masaya yatırdı:

 Benfica'nın problemi emektar Jonas'a alternatif üretemediği için B planlarının olmamasıydı. Buna çözüm getiren isim ise Joao Felix oldu. Takımın diğer forveti Seferovic'le de uyum sağlayan Felix çok formda. Seferovic de hava hakimiyeti ve fiziksel kuvvetiyle rakip savunmaları hırpalayıp Felix'e alan açıyor.

 G.Saray'ın en çok dikkat etmesi gereken hususlardan birisi duran toplar olacak. Benfica uzun bir takım ve hava hakimiyetiyle duran topları ciddi bir silaha çevirmiş durumda.

SAVUNMALARI PROBLEMLİ

 Savunmada pek güvenli değiller ve Galatasaray baskı kurarsa aradığı fırsatları bulur. G.Saray turu geçmek istiyorsa ilk maçta bu zaaftan skor almalı. Şunu da eklemeliyim, takımca sezonun en formda dönemindeler ve Benfica, İstanbul'a en iyi haliyle geliyor. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 01:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER