"Beni arayıp ilk tebrik eden Fatih Terim oldu"

Gaziantep'e uzun yıllardır sürekli gidip geldiğini ifade eden Gaziantep F.K Sportif Direktörü Fatih İbradı, "Bu şehir 2 milyondan fazla nüfusa sahip. Gerek sanayisi ve gerekse tarımsal anlamda Türkiye'nin en büyük şehirleri arasında ilk 6 arasında yer alıyor." dedi.

"Beni arayıp ilk tebrik eden Fatih Terim oldu"

Gaziantep Futbol Kulübü'nün yeni sportif direktörü Fatih İbradı, imzasının ardından Gaziantep Güneş gazetesinden Ali Budak'a konuştu.

İşte Fatih İbradı'nın açıklamaları:

"Gaziantep Futbol Kulübü bu şehrin en önemli marka değeridir ve bu şehir adeta uyuyan bir dev görünümünde. Futbolu bu kadar seven ve futbol şehri olan Gaziantep'i süper ligin en sorunsuz kulüplerinden olan Gaziantep F.K çatısı altında bütünleşmeyi sağlamak adına projelerimizi hayata geçireceğiz. 'Haydi Gaziantep' sloganıyla yola çıkarak yetenekli çocuklarımızı kulübümüz bünyesine katıp kendi öz kaynaklarımızla sportif başarılar elde ederek kulübün geleceğini teminat altına almak zorundayız" dedi.

"PROJELERİM GÜNÜ KURTARMANIN ÖTESİNDE OLACAK''

Profesyonel futbol yöneticiliğinde oldukça deneyim ve donanıma sahip olduğunu aktaran İbradı, "Türkiye ve Avrupa'da şampiyonluklar yaşadım. Futbol federasyonun da gelişim direktörlük görevinde bulundum. Kulüp başkanım, yönetim kurulumuz ve teknik direktörümüz ile birlikte yapacağımız istişarelerin ardından yapılması gereken projelerimizi hayata geçirerek günü kurtarmanın ötesinde sağlam temeller üzerine oturtulmuş bir profesyonel kulübün temellerini atacağız" dedi.

"OKULLARA İNECEĞİZ"

Amatör kulüpler ve okullara kadar ineceklerini açıklayan İbradı, "Gaziantep'te 70'e yakın faal olan amatör kulübümüz ile ilçelerle birlikte yüzlerce okulumuz bulunuyor. Bir defa bunları önemseyeceğiz ve onlarla birlikte hareket ederek çalışmalar yapacağız. Özellikle alt yapı anlamında amatör kulüplerimizden milli takıma kadar yükselen bir çok futbolcu örneği bulunuyor. Bunu neden Gaziantep'te gerçekleştirmeyelim. Uzun vadeli planlamamızda bunları da hayata geçirerek kendi bünyemizden yıldız oyuncuların yetişmesine olanak sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

"SUMUDICA İLE GÖRÜŞECEĞİZ"

Pazar günü hocamız Sumudica ile görüşeceğiz. Bir çok konuyu elbette masaya yatıracağız. Bunlardan en önemlisi transfer olacak.

"İLK TEBRİK EDEN TERİM OLDU"

Yıllardır Fatih Terim ile birlikte çalıştım. Buraya geldiğimde de beni arayıp ilk tebrik eden Fatih Terim oldu. Her zamanda irtibat halindeyiz. Terim Türkiye'nin en büyük değerlerinden biridir. (Güneş)

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER