"Bir futbolcunun, çok kısa bir sürede bu noktaya geldiğine ilk kez tanıklık ediyorum"

Fotomaç gazetesi yazarlarından Serkan Korkmaz, Btc Türk Yeni Malatyaspor - Galatasaray mücadelesini değerlendirdi.

"Bir futbolcunun, çok kısa bir sürede bu noktaya geldiğine ilk kez tanıklık ediyorum"

Luyindama'yla Marcao'nun, sadece maçın ilk yarısında yaptıkları bireysel hataların toplamı kadar bir sezonda hata yapan bir Şampiyonlar Ligi takımı sizce var mıdır? Bu iki adama ne oldu bilmiyorum ama takımda işler yoluna girerken, onlarda herhangi bir iyileşme gözlemlemiyorum. En enteresan detaylardan birisi; geçen sene ayak tekniğiyle övgülere mazhar olan Marcao'nun, bu sene dalga geçilecek kadar kötü olması. Bir futbolcunun, çok kısa bir sürede bu noktaya geldiğine ilk kez tanıklık ediyorum.

Andone'yi faydalı ve gayretli buldum. Sezon öncesi neredeyse takımdan ayrılacak olan Ömer'in ise takımın en faydalı oyuncularından birisi olması yine dikkat çekiciydi. Nagatomo niye çıktı bilmiyorum ama yerine giren Lemina daha önceki futboluna göre hayli iyiydi.

Sahanın Galatasaray adına en kötüsü ise (stoperleri saymazsak) Adem Büyük'tü. Neden bu kadar uzun süre oyunda kaldı anlamıyorum. Yerine makul bir dakikada girecek Emre Mor, Andone'yle takımı rahatlatacak skoru getirebilirdi.

Fatih Terim'e verilen ceza nedeniyle kenarda yardımcı hoca olmasının dezavantaj olduğunu düşünüyorum. Terim, takımın konsantrasyonunu kaybettiği anlarda, kenardan ürettiği enerjiyle her zaman fark yaratan bir karakter. Tahminimce F.Bahçe'nin derbideki önemli avantajlarından birisi, Fatih hocanın kenarda yer almaması olacak.

Galatasaray kötü oynuyor. Kaybedilen puanlardan çok daha endişe duyulması gereken şey bu olsa gerek. Galatasaray'ın kısa vadedeki maçlarında, karşısındaki rakipler eksik Malatya'dan çok daha dişli takımlar olacak.

Serkan Korkmaz / Fotomaç 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER