"Bir günde 1440 dakika var, 1440 dakikada 1 kere 19.05 gelebilir; tesadüf değil"

Galatasaray'ın eski başkan adayı Ozan Korkut, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında değerlendirmelerde bulundu.

"Bir günde 1440 dakika var, 1440 dakikada 1 kere 19.05 gelebilir; tesadüf değil"

Ozan Korkut şu ifadeleri kullandı:

"HER KONUYU TAKİP EDİYORUM"

"Galatasaray'ı desteklemek için illa konuşmak gerekmez. Ben tam tersi az ve öz konuşmayı daha doğru görüyorum. Ama her konuyu gün be gün takip ediyorum tabii ki."

"ADALETSİZ BİR YAKLAŞIM..."

"Bilgisayarlar bildiğim kadarıyla matematikle çalışan cihazlardır. Bir günde 1440 dakika var. 1440 dakikada 1 kere 19.05 gelebilir. Çok da tesadüf olduğunu sanmıyorum. Verilen cezalar da hoşumuza gitmedi. Adaletsiz bir yaklaşım görüyoruz, kabul edilebilir değildir. Bu iki yaklaşımı da ayrıştırmaya gerek duymuyorum. Kurumlar çalıştırdıkları personelden de sorumludur. Eşit davranmak zorunda olan bir kurumda fanatik birilerini çalıştırıyorsanız ve bunun farkında değilseniz onun kadar en az siz de sorumlu olursunuz. Yapılan hata düzeltiyseydi biz de ona göre tavır takınırdık ama böyle bir şey olmadı. O yüzden biz de bu durumda farklı düşünüyoruz."

"HEPMİZ AYNI GEMİNİN İÇİNDEYİZ"

"Elbette bir Galatasaraylı kimliğim var ancak öncelikle kendimi aklı başında bir insan olarak tanımlamak isterim.  Sporda asla olmaması gereken bir açıklamaydı Çaykur Rizespor Başkanı'nın açıklaması. Ama benzer durumlarda gösterilen tavırlarla karşılaştırdığımızda mantıksız ve adaletsiz olduğunu düşünüyoruz.  Bir hata varsa, biz hukuka her zaman saygılı insanlarız. Ama burada maalesef bir adalet göremiyoruz. Galatasaray bu sene en iyi kadroyu kurmak için hamlelerde bulunmuş ve kurmuştur. Elbette bu süreçte hatalar olmuştur ama bu onun zamanı değil şu an. Ama Galatasaray Türkiye'yi ve kendisini en iyi şekilde temsil etmek için gereken yatırımı yapmıştır. Ama aynı şekilde bir Türk takımı olan Galatasaray'ın yatırımını ülke yatırımı olarak görmek TFF'nin de öncelikli görevidir. Hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. "

"AVRUPA MAÇIMIZ VARKEN BU AÇIKLAMA YAPILMIŞTI"

Kulüpler Birliği'nin yaptığı açıklamaya neden 'Korsan bildiri' dedik? Avrupa'da maçımız varken bu açıklama yapıldı. Takımın moralinin bozulması istendi. Bu yatırımların karşılığını vermezseniz daha kötü bir noktaya götürürsünüz. Bundan da kimse fayda sağlamaz.

"GALATASARAY TAKIMI HER ZAMAN HOCASININ, TAKIMININ ARKASINDADIR"

Biz Galatasaraylılar olarak son derece medeni ve demokratik insanlarız. Ayrı fikirler her zaman demokrasinin güzelliğidir. Aynı fikirde olmayan kişileri 'hain' veya başka şekilde sınıflandırmak cahil insanların yapacağı şeydir. Her zaman tek bir hedefimiz vardır. O da Galatasaray takımı her zaman hocasının, takımının arkasındadır"

"TAHKİM'İN DOĞRU OLANI YAPMASINI BEKLİYORUZ"

"Tahkim'in doğru olanı yapmasını bekliyoruz. Tüm futbol camiasının sindirebileceği kararlar almalarını bekliyoruz. Türk futbolunun geneline aynı adalet duygusuyla davranmalarını bekliyoruz. Kurulların herkese eşit ve adaletli olmasını bekliyoruz" (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER