"Bir öyle bir böyle olmuyor, Türk hakemliğinin bundan vazgeçmeli"

Fanatik gazetesi yazarlarından Mehmet Demirkol, Galatasaray-Aytemiz Alanyaspor mücadelesini değerlendirdi.

"Bir öyle bir böyle olmuyor, Türk hakemliğinin bundan vazgeçmeli"

Fatih Terim, 2. yarıya 3 değişiklikle baskıyı artırmak amacıyla başladı ama buna ancak 3-0’dan ve 10 dakika sonra ulaşabildi. Yenilerin attığı goller, turun kaybedildiği gecede kazanç hanesine yazıldı.

Bakasetas gitmiş, Tzavellas ve Siopis de kenarda. Juanfran da... Fatih stoperde, Umut (20) ve Berkan (23) oyunun merkezinde. Ve bu Alanya ilk devre boyunca kalesinden hücumcu kanatlarına kadar neredeyse hiç karambole top atmadan büyük bir sabırla paslaşarak çıktı. Derbi kazanmış, güvenli ve neredeyse tam bir Galatasaray’a karşı bunu yapmak büyük iş. Alanyaspor’un derin savunmalara karşı yaşadığı kriz, onları bunalıma soktu belki ama dün oyun ezberlerini hiç kaybetmemiş gibiydiler. 

Hiç paniklemediler

Gole yol açan hataya rağmen, birinci ve ikinci bölgede ezbere oynadılar. Hiç paniklemeden, sabırla... Her seferinde final pası atma ihtirasına kapılmadan... Ancak üçüncü bölgede bir boşluk bulunduğunda iş değişiyordu. Orada risk alıp çok hızlı davrandılar. Özellikle de Davidson’un kanadında. Babacar-Moubandje-Salih üçgeni, Yedlin-Babel- Belhanda’ya karşı kesin bir üstünlük sağladı. Bu, Galatasaray savunma yapısını baştan sona zorladı.

2 direkten dönen top...

Fatih Terim, 2. yarıya 3 değişiklikle baskıyı artırmak amacıyla başladı ama buna ancak 3-0’dan ve 10 dakika sonra ulaşabildi. Skor avantajı ve yorgunluk sebebiyle Alanya kendi sahasında iyi daralan ama hücum yönünü ilk yarıdaki kadar risk almayan bir takıma dönünce iş değişti. Bu durumlarda Galatasaray vitesi yükseltiyor. Öyle de oldu. Kale önüne inmekte de marke oyuncu bulmakta zorlansalar da 2 direkten dönen top vardı. 

Faul alma otomatiği!

Alanya’da Çağdaş Atan’ın değişiklikleri işe yaramazken Terim’inkiler oyunun akışına fayda sağladı. Yenilerin attığı goller, turun kaybedildiği gecede kazanç hanesine yazıldı. Son olarak: İlk golde Donk’a bir faul yok. Ancak bunlar Türkiye’de o kadar çok çalınıyor ki savunmacıların yazılımına işleniyor bu temastan faul alma otomatiği. Türk hakemliğinin bundan vazgeçmesi çok şeyi değiştirir. Yoksa bir öyle bir böyle olmuyor. (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER