"Biz teklifimizi yaptık ancak öncelikle transfer döneminin kapanmasını bekleyelim"

Galatasaray'da gözden çıkarılan Eren Derdiyok ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

"Biz teklifimizi yaptık ancak öncelikle transfer döneminin kapanmasını bekleyelim"

Murat Yakın'ın çalıştırdığı Sion Kulübü’nün, İsviçre’de transfer döneminin geç kapanacak olmasının avantajını kullanarak GalatasarayEren Derdiyok’u transfer etmek istediği öne sürüldü.

Peki Eren Derdiyok Sion'a transfer transfer olacak mı? Sözleşmesi ne zaman bitiyor? Takımdan ayrılacak mı? İşte detaylar...

Milliyet'in haberine göre Fatih Terim’in gözden çıkardığı Eren Derdiyok’a, İsviçre’nin Sion Kulübü talip oldu. Çin, Meksika ve Alman ekipleriyle ismi geçen futbolcu için girişimlere başlayan kırmızı-beyazlıların Eren ile görüşerek tekliflerini de ilettikleri ortaya çıktı.

Murat Yakın çok istiyor

Teknik direktörlüğünü Murat Yakın’ın yaptığı ekibin, önümüzdeki dönem için transfere 46 milyon İsviçre Frangı (241 milyon TL) ayırdığı bildirildi. Sezonun ikinci yarısı için takımı güçlendirmek isteyen kulüp yönetimi için Eren Derdiyok’un üzerinde durulan iki isimden bir tanesi olduğu, Yakın’ın da oyuncuyu takımında görmek istediği belirtildi.

İsviçre’de 15 Şubat’a kadar devam   İsviçre’de transfer sezonunun, Türkiye ve Avrupa’nın bir çok ülkesinden daha geç bir tarihte kapanmasının avantajını kullanmak istediği ortaya çıktı. Sion Kulübü’nün sahibi ve başkanı olan Christian Constantin konuyla ilgili açıklamaları, bu gerçeği gün yüzüne çıkardı. İsviçre’de transfer 15 Şubat’a kadar devam ediyor.  

"Eren Derdiyok için teklif yaptık"

Futbolcunun Galatasaray’da kazandığı paranın çok olduğunu ve Eren’in bunda bir miktar indirim yapması gerekeceğini belirten Constantin “Biz Eren’e teklifimizi yaptık. Ancak öncelikle transfer döneminin kapanmasını bekleyelim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 23:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER