Boğaz'da Japon derbisi! İstanbul'a akın etmeye başladılar...

Nagatomo-Kagawa kapışmasını izlemek üzere Türkiye'ye gelen Japon futbolseverler, sosyal medya üzerinden paylaşımlarını aktardı. Futbol misafirleri, Passolig kartlarını da aldılar.

Boğaz'da Japon derbisi! İstanbul'a akın etmeye başladılar...

Galatasaray-Beşiktaş maçını izlemek üzere Türkiye'ye akın eden Japon futbolseverler, sosyal medya üzerinden İstanbul maceralarını anlatmaya başladı.

Ken Utsumi isimli taraftar, havaalanında bindiği uçaktan paylaştığı resimle beraber, "Daha ucuz olduğu için Kansai'den İstanbul'a Seul üzerinden uçuyorum. Nagatomo ve Kagawa'nın maçını izlemeye gidiyorum" mesajını paylaştı.

Profilinden Tokyo'da yaşadığı anlaşılan Teppei Saitoh ise İstanbul'da bulunduğunu belirtip Türk Telekom gişelerindeki sıranın resmini paylaştı, "Türk Telekom'da derbi için bilet savaşı var" diyerek satın aldığı Galatasaray Passolig biletinin resmini gösterdi.

Öte yandan Türkiye'den bazı hesapların, Japonya'da derbi ile ilgili yapılan paylaşımlarda, maç için Japonlara karaborsadan bilet satma çabasında oldukları tespit edildi.

JAPONYA'DA EN AZ 3 MİLYON İZLEYECEK!

Galatasaraylı Yuto Nagatomo ile Beşiktaşlı Shinji Kagawa'nın kozlarını paylaşacağı dev maçı, Japon futbolseverler de sabırsızlıkla bekliyor.

Derbi hakkında konuşan Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, "Heyecan verici bir maç olacak. Şahsen izleyeceğim. Birçok Japon da bu maça odaklanmış durumda. Japonya'dan bu maç için özel turların düzenlendiğini biliyorum. Japonya'dan kaç turistin geleceği konusunda elimde resmi rakam yok ama büyük kampanyalar yapıldı. Çok fazla Japon'un geleceğinden eminim. Nagatomo ve Kagawa, Japon futbolunun en önemli yıldızlarından. Japonya'da her iki futbolcunun maçları en az 3 milyon kişi tarafından takip edilecektir" dedi.

YUTO NAGATOMO

"Bu zorlu karşılaşmayı alacağımıza eminim"

"İki aydır rehabilitasyon sürecindeyim. Uzun bir süreydi ancak benim için iyi geçti. Döndüğüm ilk maçta gol attım ve üst üste iki maçı çıkarabilecek durumdayım. Performans olarak iyi bir yoldayım. Kalan 4 maçın tamamı önemli. Derbiyi alacağımıza eminim. Kawaga'ya karşı mücadele edeceğim ve kazanmak için elimden geleni yapacağım."

SHINJI KAGAWA

"Heyecan verici olacak, çok sabırsızlanıyorum"

"Nasıl oynayacağımıza dair daha net bir tablo ortaya koymalıyız. Ligin zirvesine çıkma şansımız var. Yuto ile uzun süredir milli takımda beraberiz. Kulüp seviyesinde iki kez karşılaştık. M.United'daydım, Hazırlık maçlarıydı. Resmi olarak ilk maç olacak. Japon futbolseverler için de güzel bir durum. Ona karşı bu kritik zamanda mücadele etmek gerçekten heyecan verici olacak. Çok sabırsızlanıyorum.". (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER