Boluspor Başkanı'ndan erteleme maçına tarih önerisi!

Galatasaray’ın Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu ilk maçında yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Boluspor maçı hakkında ev sahibi kulübün başkanı Necip Çarıkçı’dan önemli açıklamalar geldi.

Boluspor Başkanı'ndan erteleme maçına tarih önerisi!

Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu ilk maçında kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen Boluspor-Galatasaray karşılaşmasına dair ASLAN ARENASI’na konuştu.

Başkan Çarıkçı mücadelenin oynanacağı tarihle ilgili önerisini belirterek “Bolu’daki maçın gelecek hafta oynanması planlanan rövanş maçının gününde oynatılacağıyla ilgili henüz alınmış bir karar yok. Sadece öyle bir tahmin yürüttüm. Biliyorsunuz haftaya Salı rövanş maçı İstanbul’daydı. Mantıken o maçın Bolu’da oynanıp, ikinci maç için yeni bir tarih konuşulabilir.” dedi.

Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı, ASLAN ARENASI'na yaptığı açıklamada;

"KAR YAĞIŞI DURDU ANCAK SAHADA BUZLANMA VAR"

"Bolu’daki arkadaşlarımız dün iki traktörle maçın oynanması için çok çalıştı ve çaba harcadı. Galatasaray ve Boluspor da maçın oynanması için karşılıklı anlaştı, çok da çaba sarf ettik. Ancak kar yağışı durmadı. Bu maç bugün (Çarşamba) oynansaydı, sahada buz olacaktı. Biz de bunun için Galatasaray ile birlikte vicdanen düşündük. Kural gereği Galatasaray’ın bir gün daha akşam saat 20.00’ye kadar beklemesi gerekecekti. Galatasaray Kulübü ile Boluspor kulüpleri karşılıklı olarak anlaştık. Allah korusun buzda oynarsak sakatlık olacak. İki kulübün dostane ilişkileri sayesinde maç ertelenmiş oldu. Ben de Galatasaray’ı seviyorum. Bizler de futbolun içinde olan insanlarız. Fatih Terim hocamızla da hava şartlarını oturup konuştuk. Neticesinde de doğru bir karar verildiğini düşünüyorum.”

"BEŞİKTAŞ İLE OYNADIĞIMIZ MAÇ İLE DÜN AKŞAMKİ DURUM ÇOK FARKLI"

“Beşiktaş ile 2 yıl önce oynadığımız kupa maçında saha temizlenmişti. Dün akşamki olay ile o maçtaki durum çok farklı. Hem boluspor hem de Galatasaray gerçekten dün akşam maçı oynamayı çok istedi. Sahayı iki traktörle temizlemeye çalıştık. Fakat yağış durmadı ve oynanamadı. Mesela şu anda Bolu’da kar yağışı durdu, saha temizlendi. Ancak sahada buz var ve bu da sporcu sağlığı açısından ciddi sıkıntı oluşturur.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 01:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER