"Böyle Federasyon olmaz!"

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, "beIN Manşet" programında Türk futbolunun gündemini değerlendirdi.

"Böyle Federasyon olmaz!"

İşte Mehmet Demirkol'un yorumlarından öne çıkanlar...

"BÖYLE FEDERASYON OLMAZ Kİ"

Bu saate kadar 'Bunlar gerçek dışıdır.' diye bir açıklama gelmedi. İçeride bu tip tartışmalar olabilir, olmalıdır da... Yönetim kurulları arasında tartışma olmalıdır. Ancak, 'Fatih Terim, Galatasaraylı olduğu için ceza verildi.' şeklinde bir yönetim kurulu üyesi böyle düşünüyorsa, böyle federasyon olmaz ki. Bizatihi federasyonun kendisi, Fatih Terim'e verilen cezanın Galatasaraylı olduğu için verildiğini söylüyorsa, o zaman zaten ne yapacağız? Yapacak bir şey yok. Bu şekilde olmaz.

"BUNU GÖRÜYORSA, YANMIŞIZ"

İçeride tartışılabilir tabii ki. Biri, "Bu Fatih Terim'e verilen ceza ne Allah aşkına." der. Öbürü, "Hocam şundan şundan verildi." der. Bir federasyon yönetimi üyesi, Fatih Terim'e Galatasaraylı olduğu için ceza verildiğini düşünüyorsa ve etrafına bakınca bunu görüyorsa, yanmışız.

"YAHU ALİ BEY, ŞU ANIN İŞİ DEĞİL BU"

Fenerbahçe'nin bir tezi var; "1959 öncesi şampiyonluklar da sayılsın ve bizim 29 şampiyonluğumuz olsun." Ali Koç da bir gazete küpürü vermiş Nihat Özdemir'e. Gazetede, "En çok şampiyon olan takım Fenerbahçe" yazıyor. Bu gazete küpürü, tezi anlatıyor. Eğer, Nihat Özdemir görüyorsa ne yazdığını, görmemiş olabilir de hediye olduğu için, şu bilinmezlik içinde, Fenerbahçe'nin tezi var, kabul görmüş bir şey değil. Ne olduğunu görüp bu fotoğrafı çektiriyorsan, "Fenerbahçe'nin tezine destek veriyorum" demektir. Bu anlama yorulabilir. Ben olsam, "Yahu Ali Bey, şu anın işi değil bu. Bu konu konuşulsun. Teşekkür ederiz." der, fotoğrafı çektirmem.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER