"Bu gerçeği fark edin ve Falcao'nun kıymetini bilin"

Star gazetesi yazarlarından Ali Sami Alkış, Galatasaray'ın Falcao transferini değerlendirdi.

"Bu gerçeği fark edin ve Falcao'nun kıymetini bilin"

Falcao’nun havaalanındaki karşılanışında yaşanan tablolar, sanıldığı gibi alışılmış değildi. Farklı olan tarafları şuydu:

1- Karşılayanlar çok kalabalıktı.

2- Neredeyse 7 saate yakın, Falcao’nun gelmesini beklediler.

3- Coşku, yanan meşale sayısı, heyecan dozu çok yüksek düzeydeydi.

4- Eşi ve 3 kızıyla gelen Falcao, kendisini karşılıyanlara öyle bir üçlü çektirdi ki; vallahi yılların amigolarından daha becerikliydi.

5- Hele eşi, ne zaman ve hangi arada böylesine coşkulu, içten, yakışan, sevimli şekilde 3’lü çektirmeyi öğrendi. Yıllardır bu işi yapıyormuş gibi ustaydı.

6- Bazı televizyon programlarında eleştirilse de; G.Saray İkinci Başkanı Abddürrahim Albayrak’ın, Falcao’nun çocuklarından birini kucağına alıp uçaktan inmesi, çok doğal ve insaniydi. Herhangi bir sakınca görmediğim gibi, çok da sempatik buldum.

7- Bugüne kadar bir çok ünlü futbolcuya, havaalanında benzer karşılama yapıldı ama, hiç biri bu denli görkemli değildi. Bu yüzden de eşi benzeri olmadı.

8- Bazılarının “Bunlar hep söyle karşılanır, sonunda yalnız başlarına giderler” demelerinin gerçek payı olsa da, şimdiden bunu söylemek yakışık almaz. Yarına değil bugüne bak ve taraftarı rahat bırak... Yaşananlar güzeldi.

9- Kimileri, karşılama sırasında Falcao, eşi ve Albayrak’ın yaptıklarını biraz banal bulsa da ve bunda azbuçuk gerçek payı olsa da; doğallık ve inanmışlık o denli yüksekti ki; işin görgü kurallarına uyup uymadığıına bakmak, o kadar da önemli değildi.

10- Ayrıca, bir futbolcunun eşinin coşkuya bu kadar sıcak ve aktif dahil olması; kulüp içindeki huzurlu bir geleceğinin önemli bir müjdesidir. Aileye iyi gelen herşey, kulübe ve Falcao’ya da iyi gelecektir.

11- Unutmayın ki; Falcao işin başından beri Galatasaray’a olan sevgi ve inancını, tüm olumsuzluklara rağmen kaybetmedi. Sakatım deyip Monaco forması ile sahaya çıkmadı. 

12- Bu transfer olmuşsa; Galatasaray istedi, Albayrak istedi diye değil; birinci elden Falcao istedi diye olmuştur. Bu gerçeği de kafanıza dank edin ve adamın kıymetini bilin.

Ali Sami Alkış / Star

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER