"Bu hafta ligin sonu için kırılma haftası olabilir, öyle skorlar çıkar ki..."

Sabah gazetesi spor yazarı Ahmet Çakar, Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yorumladı.

"Bu hafta ligin sonu için kırılma haftası olabilir, öyle skorlar çıkar ki..."

* Müthiş bir haftayı geride bıraktık. Özellikle Ç.Rize- Beşiktaş maçı Avrupa Ligi standartlarının üzerine çıktı. Şimdi önümüzde sezon finali diyebileceğimiz bir hafta var: Beşiktaş-Başakşehir ve F.Bahçe-Galatasaray… Bu maçların sonucuna göre zirve yarışı şekillenir mi?

Bence Beşiktaş-Başakşehir maçında 3 skor da birbirine yakın. Tabii ki Beşiktaş ev sahibi avantajı, yükselen formu, kaliteli ayakları ve Burak faktörüyle biraz daha önde görünse de beraberlik ve Başakşehir'in galibiyetine 'asla olamaz' diyemeyiz. Başakşehir'in oyuncu yapısına baktığımızda her an sonucu değiştirecek önemli ayakları var. Üstelik takım savunmasını çok iyi yapıp çok zor gol yiyorlar.

Pazar geceki maç ise eğer 20 yıllık gelenek diye bir kavramımız olmasaydı, 3 skorun da birbirine yakın olacağı bir maç derdik. Gerçekten kadro kalite ve kalitesizliği, eksik oyuncular, ev sahibi avantajını bir bütün olarak değerlendirdiğimizde 3 skor da birbirine yakın görünüyor. Ama 20 yıldır çok ağır basan bir gelenek var. Galatasaray kazanamıyor. Ama bu bir gün olacak. 14 Nisan mı, yoksa uzun yıllar sonra mı, bilemiyorum.

Bu hafta ligin sonu için kırılma haftası olabilir. Öyle skorlar çıkar ki lig yeniden başlar, öyle skorlar çıkar ki lig biter ama aşağısı için büyük endişeler başlar. Nasıl mı, cevabı çok açık… Diyelim ki kolay değil ama Başakşehir, Vodafone'da Beşiktaş'ı yendi. Cumartesi gecesi bu maç bitti ve pazar geceki dev derbi başladı. 20 yıllık gelenek devam etti ve yine kolay değil ama F.Bahçe de Galatasaray'ı yendi. Bence o gece Başakşehir, kesinlikle şampiyon olmuştur. Amaaa bir de madalyonun öbür yüzü var. Beşiktaş formda Rize'yi paramparça etti. Kendi evlerinde de Başakşehir'i yenmeleri asla sürpriz olmaz. Diyelim ki yendiler ve pazar gecesi Galatasaray da 20 yıllık efsaneyi bozuverdi, onlar da F.Bahçe'yi yendiklerinde Pazar gecesi 21.45'te Süper Lig, Başakşehir'in 3 puan farkıyla yeniden başlar.

Ahmet Çakar / Sabah

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 00:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER