"Bu hatayı yapan kişilerin kafaları kopartılmalıdır! Bu adalet mi?"

Beyaz TV'de yayınlanan "Beyaz Futbol" programının yorumcusu Ahmet Çakar, PFDK'nın Fatih Terim'e verdiği cezayı eleştirdi.

"Bu hatayı yapan kişilerin kafaları kopartılmalıdır! Bu adalet mi?"

Ahmet Çakar'ın sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"VERİLEN CEZALAR AÇIKÇA BİR MESAJDIR"

"Andorra maçı Allah'ın Nihat Özdemir yönetimine açık mesajıdır. Bu işinize odaklanın mesajıdır. Fatih Terim'le Türk medyasında en çok problem yaşayan kişi benim ama Fatih Terim TFF tarafından linç edilmiştir, Galatasaray ise taciz edilmiştir. Fatih Terim'e geçen sezon verilen cezaları eleştirmedim. Cezanın 19.05'te yayınlanması ve Ümit Davala'ya verilen 19 bin 500 TL para cezası açıkça bir mesajdır."

"BÖYLE BİR HATA KABUL EDİLEMEZ"

"Bu hatayı yapan kişilerin mecazi anlamda söylüyorum; kafaları kopartılmalıdır. Böyle bir hata kabul edilemez. Fatih Terim tepkisini dile getirdi 4 maç ceza aldı. Rizespor Başkanı Hasan Kartal, 'Elimde silah olsa hakemi vururdum' dedi, 11 gün hak mahrumiyeti cezası aldı... Bu adalet mi? Ben Türkiye'deki adli yargıya güveniyorum fakat TFF'deki hukuk kurullarına güvenmiyorum. Çünkü onlar hukuku yanlış kullanıyor. 

"HUKUKTA KİŞİLERE GÖRE DEĞİŞEN ADALET SİSTEMİ VAR MI?"

"Ben verilen karara uymak zorundayım fakat saygı duymak zorunda değilim. Hukukta kişilere göre değişen adalet sistemi var mı? Kayserispor Başkanı MHK ve TFF'yi hedef alarak açıklama yaptı, bu aleni bir suçtur. Bu suçun miktarı tartışılabilir. Fatih Terim sütten çıkmış ak kaşık değil... Burada Fatih Terim'in avukatı değilim, Fatih Terim'le hepiniz selamlaşabilirsiniz fakat benim selamlaşacak kadar dahi samimiyetim yok! Kanlı bıçaklı denir ya işte tam da öyleyiz... Fatih Terim isim vermeden TFF ve kurullarını kastetmeksizin açıklama yaptı."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER