"Bu kararı tümden iptal ettirmek için başvuru yapıyoruz"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, genel kurulda alınan ibrasızlk kararını tamamen iptal etmek için hukuki girişimlere başlayacaklarını belirtti.

"Bu kararı tümden iptal ettirmek için başvuru yapıyoruz"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, A Spor canlı yayınında konuştu ve genel kuruldaki ibrasızlık kararının tamamen iptal edilmesi için hukuki yola başvuracaklarını söyledi.

İbra kararı sonrasında yabancı oyuncuların etkilendiğini belirten Cengiz, "Genel Kurul uzun sürdü. Yaklaşık bin kişi 'Nasılsa ibra edildi' diye düşünüp gitti. Bizim tüzükte idari ibra diye bir şey var. Başka hiçbir kulüpte yok. Özellikle yabancı sporcuların etkilendiğini söyleyebilirim. Bankalar olumsuz etkilendi. Futbol dışındaki branşlarda hala bu darbenin etkilerini hissediyoruz. Bu durumun olumlu etkilediği hiçbir şey yok. Yarın başvuru yapıyoruz bu kararı tümden iptal ettirmek için" dedi.

Başvuruyu Galatasaraylı olmayan hukukçular aracılığıyla yaptıklarını da kaydeden yönetici, "Galatasaray'ın hukukçularını yüz metre yanımıza yaklaştırmıyoruz bu süreçte. Asla. Biz kendi hukukçularımızı yolumuza devam ediyoruz. Etik olarak." diye konuştu.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 02:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER