"Bu sevkin ilan kararı çok bilinçli geldi ve bunu şiddetle kınıyorum"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor'da yayınlanan "Spor Artı" programına açıklamalarda bulundu.

"Bu sevkin ilan kararı çok bilinçli geldi ve bunu şiddetle kınıyorum"

Cengiz'in açıklamaları şu şekilde:

"Bu karar için yarını bekleyemez miydi?"

"Göreve geleli 8 ay oldu. Ben hiçbir zaman maç öncesi ve sonrası konuşmuyorum. Fakat spesifik bir durum var. Ben bugün burada gördüm binlerce insan Almanya'nın, Avrupa'nın her tarafından maça gelmişler. 3 saat sonra başlayacak olan maçı bekliyorlar. Bizim mili federasyonumuz hem de ulusal bir görev yaptığımız anda böyle bir sevk yaptı. Bu karar için yarını bekleyemez miydi? Amaç nedir burada? Neden bu saat için bu sevk beklendi? Ben ceza almışım hiç önemli değil fakat futbolcularımıza hem de sakatlıkların ve gerginliklerin olduğu dönemde bu sevkin ilan kararı çok bilinçli geldi ve bunu şiddetle kınıyorum. Şaşkınlık içindeyiz. 1 dakika süren 2 futbolcu arasında bir itişme. Şu haklı bu haksız demiyorum. Bir taraf fitili ateşledi. Neden hakem müdahale etmedi? Biz bugüne kadar hiçbir hakem hakkında, maç hakkında konuşmadık. Sert hiçbir açıklama yapmadık"

"ÇOK AĞIR KONUŞMASINI DA BİLİRİZ"

"Adil olmalı dediğimiz içinde sevk aldık. Biz herhangi bir kulüp içinde o yazıyı deklare ederdik. Bu düzeyli duruşumuza rağmen bu yapıldı bize. Biz yoksa çok ağır konuşmasını da biliriz. Eğer biz edepli konuşuyorsak en ağır cümleleri de konuşabiliriz. Küfür ve yıkım ile ile bir yere gelemeyiz. Bu suskunluğumuzu yanlış anladılar. Hiçbir düzen medeniyet yoktur ki kavgayla dövüşle bina edilsin. Bütün kurulan medeniyetler düzgün söylemler, doğrular ve dürüstlükler üzerine bina edilmiştir. Biz bunları yapmaya çalıştık. Dürüst davrandığımız için eleştirildik. Bu bizi çok üzüyor. Bizim suskunluğumuz asaletimizden geliyor. Asalet derken kimseyi küçük görmüyoruz. Fakat olması gereken nokta bu değil. Milli bir federasyonumuzun olması noktada bu değil. Şu anda bulunduğumuz topraklarda Euro 2024'ü Almanya'ya kaybettik. Neden kaybettik?"

"Lütfen bu yanlıştan dönün"

"Fatih Terim hocamız oradaki olaylara asla karışmadı. Hepimiz izledik. Fenerbahçe yönetimi de izledi, herkes gördü. Ateşi söndürmeye çalıştı ama biz daha ağır sevke tutulduk. İnsanı hayvandan ayıran unsur da edeptir. Lütfen bu yanlıştan dönün. İnanıyorum ki tahkim de bir kaç insan vardır. Burada kasıt olduğunu düşünüyorum. Hakem de bekledi. Neden müdahale etmedi? Olacak iş değil. Ben bunu kınıyorum. Fakat rakibimizin yayınladığı bildiride teknik direktörüme, yardımcı hocama mahalle ağzı kabadayı sözcükleri kullanıldı. Merak ediyorum hangi jargonu kullanıyorlar? Biz attığımız her kelimeye dikkat ediyoruz. 10 kere süzgeçten geçiriyoruz. Başkalarına verilecek ağır ceza bizi mutlu etmez. Çifte standart bizi mutlu etmez. Bugüne kadar Galatasaray'ın koridorlarında hangi olaylar oldu? Ama diğerlerinin koridorlarında neler olduğunu herkes biliyor"

"Şundan emin olsunlar ki bizim yaptığımız ne bir hata ne bir yanlış var"

"3 saat sonra inşallah her ne sonuç olursa olsun Galatasaray'ın Türk milletini temsil edeceğini buradan beyan ediyorum. Hocam ile maç öncesi konuşmuyoruz. Şu an çok yoğunuz ve maç öncesi konuşmayız biz. Abdurrahim Bey ile görüşme halindeyiz. Biz sistematik gideriz, bizim görevlerimiz vardır. Maç öncesi futbolcularımıza dokunmayız ve ben ayrı otelde kalırım. Çünkü konsantrasyona dokunmamak lazım. Tek düşüncemiz maç. Maç öncesi bu açıklamalar hala garibime gidiyor. Biz tabii ki insanlara hep söylüyoruz; bir yerde feryat varsa ona bakmak lazım. Biz doğru yaptığımızı düşünüyoruz. Lütfen atılan adımlara dikkat edelim. İnsanları birbirlerine düşürmeyelim. Şükürler olsun. Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız müthiş bir mücadele içinde oldu. Şundan emin olsunlar ki bizim yaptığımız ne bir hata ne bir yanlış var. UEFA ile de temas halindeyiz"

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER