"Bu tablo tesadüf olamaz"

beIN Sports yorumcusu Güntekin Onay, 0-0 sona eren Galatasaray - Fenerbahçe derbisi sonrası değerlendirmelerde bulundu.

"Bu tablo tesadüf olamaz"

İşte Güntekin Onay'ın sözleri...

"GALATASARAY'IN GOL SORUNU..."

Fenerbahçe istediğini aldı diyebiliriz. Galatasaray'ın genel anlamda bu sezon oynaduğı maçlara bakarsak Kayserispor'a atılan 3 golde 8 kişiye karşı atmıştı onları çıkarırsak sadece 3 gol attı. Bu maçta da gol sorunu devam etti. Falcao sanırım ceza alanında hiç topla buluşamadı.

"F.BAHÇE'NİN MAZERETLERİ KUVVETLİ"

Fenerbahçe de yeni kuruldu. Çok travmatik bir sezondan sonra bu sezonu oynuyor. Sakat oyuncuları var. Isla yeni döndü. Fenerbahçe'nin mazeretleri daha kuvvetli. Altay daha 19 yaşında. Kendisinden pek hoşlanmayan 50 bin seyircinin önünde eli titremeden oyuna başlamış olmasına saygı duydum ve mutlu oldum. Titrek durmadı.

"FENERBAHÇE BİRAZ ÜZERİNE GİTSE"

Fenerbahçe takımı daha organize görüntü vermesine rağmen biraz fazla saygı duydu. Biraz üzerine gitse 3 puanla dönebilirdi. Tolga ve Ozan gbi orta daha oyuncularının oynaması da belirleyici oldu. Böyle Galatasaray'ı zor yakalarsın. Herhalde 1 puanı 3 puandan daha fazla istedi.

"İKİ TAKIMDAN BEKLENTİLERİMİZ VARDI"

Golsüz eşitlik Galatasaray'da hayal kırıklığı yaratmıştır. Fenerbahçe istediğini aldı. İki takımdan da çok daha fazla beklentilerimiz vardı. Hayal kırıklığı oldu ama olaysız bir maç olması sevindirici. Centilmence bir maç oldu.

"KALİTE BEKLENTİLERİN ALTINDA"

Top kayıpları ve pas hataları çok çarpıcıydı. Galatasaray'ın en çok top kaybı yaptığı maçtı. İsabetsiz pas sayısı da çok fazlaydı. Fenerbahçe'nin de en çok top kaybı yaptığı karşılaşma oldu. Kalite de beklentilerin altında kaldı.

"FALCAO BESLENEMİYOR"

Galatasaray'ın atletizm ve dinamizm anlamında sorun yaşadığını görüyoruz. Falcao'nun beslenemediğini ortaya koyan rakamlar var. Falcao gibi bir forvet var ve rakip ceza alanında hiç topla buluşmamış. Bir kez topla buluştu, onda da ofsayttı ve top ağlara gitti.

"BU TABLO TESADÜF OLAMAZ"

Mariano bugün hiç hücuma çıkmadı. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın sürekli berabere kalması kaybetme korkusundan. Bu tablo tesadüf olamaz. Galatasaray, ligde Fenerbahçe'yi 10 maçtır yenemiyor. Fenerbahçe de 3 maç kazandı aynı dönemde.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslan kral 1905
Aslan kral 1905 - 5 ay Önce

Bir maça deil
Sonuca bakacaksın amaç eyer kupaysa herşey ortada bukadar şişirdiğiniz kupa kazancına bakın duygusal yorum yapmayın.

SIRADAKİ HABER