''Bu transferde şu an için en kârlı olan taraf...''

Fanatik Gazetesi yazarı Metin Karabaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi transferde karşı karşıya getiren Vedat Muriç sürecini değerlendirdi.

''Bu transferde şu an için en kârlı olan taraf...''

Transfer dönemleri hem kulüpler hem spor medyası hem de taraftarlar için her zaman heyecanlı geçer. Her ne kadar kulüplerimiz şu ana kadar genel olarak daha az maliyetli isimlere yönelse de taraftarların yıldız oyuncu beklentisi hep taze kalıyor. Bu transfer döneminde ise asıl konu flaş isim transferinden çok Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Vedat Muriç transferinde karşı karşıya gelmesi oldu. Aslında bu karşı karşıya gelme durumu futbolcunun isminden çok hangi kulübün istediğini alma kudretini göstereceği anlamına evrildi. Geçmişte Selçuk İnan, Emre Akbaba gibi transferlerde benzer durumlar da yaşanmıştı ve bundan sonra da yaşanacaktır.

Aslan fiyat yükseltemedi

Baştan söylemek gerekirse bu maliyetler her iki takım da Muriç ayarında hatta daha yetenekli bir ismi kadrosuna katabilirdi. Son gelişmeler sonrasında hem Rizespor’a hem de oyuncuya teklifini artıran Fenerbahçe, Vedat Muriç’i kadrosuna kattı. Bu transferde şu an için en karlı olan taraf Rizespor ve oyuncu oldu. Fenerbahçe’nin kazancını ise zaman içinde göreceğiz. Transfer sürecinde oyuncu ve kulübüne teklifini sunan Galatasaray ekonomik koşulları doğrultusunda beklemek zorunda kaldı. Ve teklifi artırmayınca Muriç karar verme aşamasında doğal olarak kendini düşündü. Bu transfer tüm bileşenlerine hayırlı olsun.

Metin Karabaş / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER