"Bugün Galatasaray tarihi için önemli günlerden birisi, bütün taraftarlarımızdan ricam..."

Galatasaray ile SL Benfica arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi maçı öncesi iki takımın yöneticileri ve UEFA yetkilileri dostluk yemeğinde bir araya geldi.

"Bugün Galatasaray tarihi için önemli günlerden birisi, bütün taraftarlarımızdan ricam..."

Yemek organizasyonuna Başkan Mustafa Cengiz ile birlikte SL Benfica CEO’su Domingos Soares Oliveira, SL Benfica Başkan Yardımcısı Domingos Almeida Lima, SL Benfica Yönetim Kurulu Üyeleri, SL Benfica’nın eski oyuncusu Luisao ve UEFA delegelerinin yanı sıra Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ve Kaan Kançal, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Dilek Kutlu, Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer katıldı. 

Yemek organizasyonu sonunda Başkan Mustafa Cengiz, SL Benfica yöneticilerine Galatasaray Lisesi’nin Tarihi Kapısının maketini hediye etti. SL Benfica Yöneticileri ise, Başkan Mustafa Cengiz’e SL Benfica’nın efsane oyuncusu Eusobio’nun formasını armağan etti. 

Düzenlenen yemek sonrasında Başkan Mustafa Cengiz ve SL Benfica CEO’su Domingos Soares Oliveira, GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz şu ifadeleri kullandı:

“Maketin kapısı açılıp kapanıyor. Ama tabii ki hep açık kalsın, demokrasi için de bu gerek. Açık kapı, şeffaflık ve doğruluk açısından bu gerekli. Hem de rehberlik yapsın, nasıl lisemiz Türk futboluna ve sporuna rehberlik yaptıysa aynı şekilde uluslararası başarılara da bir kapı bir pencere olsun diyorum. Biz SL Benfica’ya hoş geldiniz diyoruz. Sanırım Benfica ile oynadığımız üçüncü maçımız. İnşallah her iki takım için de her iki ülke için de hayırlara vesile olur. Futbolun dostluk ve kardeşlik adına bir yere gelmesi adına umarım güzel bir mücadele olur. İnşallah hak eden kazanır, hak eden Galatasaray olsun. 

Bugün Galatasaray tarihi için önemli günlerden birisi. Yine bizim taraftarımızın ilham verdiği bir kampanyanın içerisindeyiz. 14 Şubat tarihiyle bu kampanyaya start verildi, bugün sevgililer günü. Hepimizin sevgilisi, eşi, çocukları var. Bizim en büyük sevgilimiz Galatasaray. Ne mutlu bize ki Galatasaray’ı seviyoruz ve en büyük sevgilimiz o. Ben bütün taraftarlarımızdan 4 gün sürecek kampanya boyunca mağazalara koşmasını rica ediyorum. Bu kampanyada lütfen taraftarlarımız ‘benim bedenim yok, bana uygun değil’ demesinler. Kendileri giyemiyorlarsa alsınlar birisine hediye etsinler. Hiçbir şey bulamıyorlarsa herhangi bir ürün alsınlar. Ben bunu istiyorum ve diliyorum. Galatasaray’ın en büyük gücü taraftarıdır. Taraftar bu gücünü kanıtlamalıdır, taraftarımızın gücünü kanıtlayacağı günlerden biri de bugündür. Taraftarımız hem sevgilisi Galatasaray’a kavuşacak. Sevgililer bizi kıskanmasın, bu arada bütün sevgililere sevgi, saygı ve selamlarımızı iletiyoruz.”

SL Benfica CEO’su Domingos Soares Oliveira ise şunları söyledi:

“Burada Galatasaray gibi büyük tarihe sahip ve Avrupa ile Dünya’da tanınmış bir kulüp ile maç oynayacağımız için çok gurur duyuyoruz. Her şeyden önce hak edenin kazanmasını, mücadelenin fair play içerisinde geçmesini ümit ediyoruz. Akşam çok iyi bir maç olacağından eminiz.” (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER