"Bugün Türk teknik adama güveniliyorsa, sebebi Fatih Terim'dir"

Fenerbahçe'nin eski kaptanı ve eski milli futbolcu Ümit Özat, Fatih Terim'e övgüler yağdırırken, Fatih Terim'in Türk futbolunda ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

"Bugün Türk teknik adama güveniliyorsa, sebebi Fatih Terim'dir"

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ümit Özat, beIN Sports'a verdiği röportajda takımı ve Süper Lig hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"Futbolu terimlerle geliştiremezsin"

Özat, futboldaki terimlerin gelişmeye yardımcı olmadığından bahsederken "Ben maç sonunda şunu neden anlatayım? 1.500 pas yapmışız, 30 şut atmışız, top bu kadar ayağımızda kalmış. Bunu oyuncuna anlat. Yaptın da ne oldu? Rakip bir tane vurdu, attı. Bunu yapan hocalar var. Futbolu terimlerle geliştiremezsin" ifadelerini kullandı ve ekledi:

"Bir de pivot santrafor çıktı. Pivot baskette olur, futbolda olmaz. Futbolu kelimelerle geliştiremezsin. Kulübeye 'bench' diyorlar. Oldu, kaleye de 'pota' deyin bari. Pivot santrafor... Ne yani, Tamer Oyguç'u mu alacağız?"

"Fatih Terim hocaların hocası"

42 yaşındaki teknik adam, Fatih Terim'in Türk teknik direktörlerin önünü açtığını söyledi:

"Yerli teknik adamlar arasında Fatih Terim'i bir kenara ayıralım. Hocaların hocası. Bu işin piri. Bugün Türk teknik adama güveniliyorsa, sebebi Fatih Terim'dir. Öyle 8 şampiyonluk, UEFA Kupası, senin maç izleyemediğin statlarda teknik adamlık yapmak herkese nasip olmaz."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Paul Atreides
Paul Atreides - 2 yıl Önce

Ümit Özat'ın övgüsüne hiçbir Galatasaray'lının ihtiyacı yoktur.

SIRADAKİ HABER