Bülent Timurlenk'ten derbi yorumu! "Yedlin'e dikkat"

Bülent Timurlenk, pazar günü Fenerbahçe'ye karşı oynayacağımız derbiyi değerlendirdi.

Bülent Timurlenk'ten derbi yorumu! "Yedlin'e dikkat"

İşte Bülent Timurlenk'in yorumları:

"Akan oyundaki gollerde derin farkı gördüğümüz zaman mesela sol kanatta Fenerbahçe'nin attığı farkta hemen Fenerbahçe'nin soluna bakalım sol tarafında kim oynar bu maçta. Ben yine 3'lü diziliş üzerinden gideceğim.

Dörtlü orta sahanın solunda Ferdi var ve o solda santrfor arkasındaki ikilinin Mesut ve İrfan can olmasını bekliyorum. Burada Galatasaray için önemli tehdit şu, sol kanattan 8 akan gol bulan Fenerbahçe'de, Galatasaray'ın en zayıf halkası gibi görünen oyuncu, son haftalarda bence biraz çıkış yakalayan Yedlin.

Fenerbahçe'nin sol kanadını karşılayan cephede Yedlin var. Şimdi hemen Beşiktaş derbisini hatırlayalım Umut Meraş'ın ikiye bir yaptığı ve ortayı yapıp Larin'e kafa golünü attırdığı pozisyon. Bir oyun savunmasında rakibin sol beki senin ceza sahana yakın bir bölgede orta yapıyorsa, onu karşılayan adamın sağ bek değil sağ kanat oyuncusu olması gerekir. O pozisyonu bilenler bilirler ki Morutan kaybetti o bölgeyi.

Bu yönüyle Fenerbahçe'nin evet Yedlin üzerinde bir baskı oluşacak. Bugüne kadar getirdiği istatistikler bunlar ama aynı zamanda Galatasaray açısından da baktığınız zaman merkez golleriyle beraber karşı tarafta Fenerbahçe'de bu kez Altay yok. Altay'ın yokluğunda Berke'nin net söylüyorum bir Altay performansı ortaya koyması lazım.

Genç kaleciler veya yedek kaleciler oynadığı zaman sanki gelen hiçbir topu tutamayacakmış gibi bir düşünce var ama çoğunlukla da iyi oynamışlardır ama şöyle söyleyeyim Berke'nin özellikle son Kayseri maçındaki oyununa baktığım zaman bir güven vermediğini gördük." 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 01:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER