Burak Elmas'tan kritik transfer açıklaması!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, son dönemde yaşananlar ve transfer politikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Burak Elmas'tan kritik transfer açıklaması!

Galatasaray'dan son günlerde Fatih Terim ile ilgili ortaya atılan ayrılık iddiaları ve ligin ilk yarısındaki kötü gidişat sonrası sarı-kırmızılı camianın başkanı Burak Elmas, Milliyet'e açıklamalarda bulundu.

"HOCANIN AYRILIĞI GÖRÜŞÜLMEDİ"

Denizlispor maçının ardından teknik direktör Fatih Terim ile yaptıkları konuşmayı anlatan Başkan Elmas, “İlk yarıyı değerlendirdik. 3 yıllık yazılı bir planımız var. Bunun neresindeyiz ve hızlandırmak için neler yapabiliriz; bunları konuştuk. Hocanın ayrılığı görüşülmedi. Zaten ilk günden beri elimi rahatlatan bir tavır içinde” diye konuştu.

'BU DURUMDA TRANSFER YAPAMAYIZ'

Transfer yetkisinin ilk günden itibaren yönetim kurulunda olduğuna dikkat çeken Galatasaray Başkanı Burak Elmas, “Yaz döneminde de kulüp başkanlarıyla direkt ben görüştüm. Ancak transfer mali şartlara göre söz konusu... Bütçe boşaltabilirsek gündeme gelir. Herhangi bir oyuncumuza teklif gelmiş değil. Bu durumda transfer yapamayız” yorumunu yaptı.

'YARDIMCILAR, HOCANIN KARARI'

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fatih Terim’in yardımcılarını beğenmedikleri yönündeki konunun da kamuoyuna yanlış aktarıldığını dile getirdi. Selçuk İnan ve Necati Ateş gibi iki değerli eski sporcunun Terim’in yardımcılığını yaptığını söyleyen Elmas, “Biz bu konuda fikirlerimizi söyleriz ama son karar hocanındır” ifadesini kullandı.

FLORYA ZİRVESİ

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde salı günü, teknik direktör Fatih Terim ile bir görüşme yaptı. Elmas, toplantı sonrasında, “Galatasaray’ın geleceğine yönelik cesaret gerektiren kararları almaya devam edeceğiz. Galatasaray değerleri etrafında ben değil, biz ve Galatasaray diyen kalabalık ile yolumuza devam ediyoruz” dedi.

'TERİM'İ YENİ Mİ TANIYORSUNUZ?'

Galatasaray eski başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, yönetimin Fatih Terim’e karşı net bir tavır alması gerektiğini söyledi. Özdoğan, “Devam etmek istemiyorlarsa hocanın yüzüne söyleyecekler. Bu kadar basit. Konu ne kadar uzarsa zarar verir. Fatih Terim’i yeni mi tanıyorsunuz! Nasıl geldiysen ve plana, projeye sadık kalmıyorsan nedenlerini açıklarsın” diye konuştu.

HASOL: 'HOCA BUGÜN MÜ BAŞLIYOR?'

Galatasaray’ın eski 2. Başkanı Doğan Hasol, Fatih Terim’i destekleyecek bir yorumda bulundu. Hasol, “Fatih Hoca yeni mi geldi Galatasaray’a? Bugün mü başlıyor? Bunca zamandır İmparator. Yeni mi yapacak reformları” yorumunu yaptı

‘10 KURUŞ HARCAYACAK HALİMİZ YOK’

Sarı-kırmızılı camianın etkili isimlerinden Hayrettin Kozak, Fatih Terim’in özellikle kendi kulübünün iletişim kanalları varken sosyal medyasından beyanat vermesini yadırgadığını dile getirdi. Galatasaray Divan Kurulu üyesi, “Açıklamadan anlaşılan, ayrılma gibi bir niyeti yok. Başkan ile hocanın beraber basının karşısına çıkıp açıklama yapması gerekirdi” diye konuştu. Transferin asla yapılmaması gerektiğini söyleyen Kozak, “10 kuruş harcayacak halimiz yok” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER