Büyük endişe! "Beşiktaş gibi olmayalım..."

Spor Toto Süper Lig'de lider Başakşehir'in ardından ikinci sırada bulunan ve tüm planlarını şampiyonluk üzerine yapan Galatasaray'ı korku sardı...

Büyük endişe! "Beşiktaş gibi olmayalım..."

Galatasaray tüm hesaplarını şampiyonluk üzerine yaptı ancak sarı kırmızılıları bir korku sardı.

Camia, Şampiyonlar Ligi'ne gidilmemesi durumunda siyah beyazlılarda olduğu gibi takımın küçülmesinden ve mali kaynakların azalmasından endişe ediyor.

Aslan, Marcao'nun bonservisi için 4 milyon euro ödedi. Diagne için Kasımpaşa'ya 10 milyon euro peşin verildi.

Senegalli için ayrıca 1.8 milyon euroluk KDV ödenecek. Sözleşme süresi içindeki herhangi bir şampiyonlukta lacivert-beyazlılara 3 milyon euro daha bonus verilecek.

Diğer taraftan Luyindama da zorunlu satın alma opsiyonu ile beraber 8 milyon euroya mal oldu.

Böylece sadece 3 futbolcunun maliyeti alacakları ücret hariç 25 milyon euroya yakın oldu.

Galatasaray, Mitroglou, Semih Kaya ve Emre Taşdemir transferlerinde ise kulüplerine bir bedel ödemedi.

Galatasaray'da tüm hesaplar şampiyonluk için yapılırken, bunun gerçekleşmemesi riskinden de korkuluyor.

Milliyet'in haberine göre Şampiyonlar Ligi'nden gelen gelire rağmen 55 milyon euroyu bulan maaş yükünü karşılamakta zorlanan sarı-kırmızılı yönetim, bu gelir kaleminden mahrum kalması halinde kulübü çevirmekte zorlanacak gibi görünüyor.

Bunun için Galatasaray'ın olmazsa olmazı, Şampiyonlar Ligi... En kötü olasılıkla ligi ikinci bitirip Şampiyonlar Ligi ön elemelerini geçmek zorunda olduklarını düşünen sarı-kırmızılılar, bunun gerçekleşmemesi halinde karamsar bir tablodan söz ediyor.

Galatasaraylıları endişelendiren nokta ise Beşiktaş sendromuna yakalanılması... Camia, gelecek sene Şampiyonlar Ligi'ne kalınmaması halinde, siyah-beyazlılar gibi mali problemlerle karşı karşıya kalmaktan çekiniyor. Bu durumda takımın dağılması, bunun karşılığında da maliyetlerin azaltılması ilk seçenek olarak masada duruyor.

Galatasaray'ın yaklaşık 55 milyon euroluk maaş yüküne karşın, maaş yükünü 35 milyon euroya çeken Beşiktaş ile arasındaki puan farkının sadece 3 olması ise yine eleştiren diğer bir nokta... (Milliyet)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER